МОЗ доповнив список безоплатних медичних послуг

З 1 квітня оновилася Програма медичних гарантій у рамках якої можна отримати 35 видів медичної допомоги. До програми увійшла екстрена, первинна, спеціалізована, паліативна допомога та реабілітація, а також медична допомога особам до 18 років та медичний супровід вагітності й пологів. До цього списку ще додалися нові послуги, пресслужба Кабміну повідомила, що ще додалося.

Лікарі. Фото: скріншот YouTube-відео
Лікарі. Фото: скріншот YouTube-відео

Програму медичних гарантій поповнила замісна підтримувальна терапія пацієнтів з опоїдною залежністю. У світі таке лікування вважається найбільш ефективним видом лікування осіб з психічними та поведінковими розладами.

Ще минулого року лікування для таких громадян було включене до Програми медичних гарантій та продовжить діяти й у поточному році. Усього вже було витрачено на лікування таких осіб більш ніж 32 млн грн.

Вказано, що вже 212 медичних закладів з усієї країни подали до НСЗУ пропозиції щодо готовності лікувати українців з подібним діагнозом.

Вказано, що буде входити в безоплатну медичну допомогу для таких пацієнтів:

  • Препарати для замісної підтримувальної терапії;
  • Складання плану спостереження за хворим та лікування;
  • Перевірка на психічні розлади, включно й на депресію;
  • Проходження аналізів на наявність ВІЛ, туберкульозу чи вірусного гепатиту;
  • Аналіз сечі на наявність інших наркотичних засобів в організмі, окрім прописаних лікарем.

Лікар повинен слідкувати за тим, чи ефективні ліки, які побічні реакції вони викликають та як почувається пацієнт.

Призначити препарати може лікар при встановленні відповідного діагнозу. Медзаклад повинний забезпечити пацієнта безоплатними ліками, які він буде приймати амбулаторно чи вдома.

Починаючи з липня та до кінця 2021 року медзаклад буде отримувати оплату за лікування кожного такого пацієнта.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що молоко з додаванням цієї спеції здатне позбавити людину від депресії, а напій з іншими - вирішить низку проблем зі здоров'ям.

Також ми писали, що у МОЗ повідомили, на лікування яких хвороб держава збільшила гроші, це важливо знати усім українцям.

Нагадуємо, що українцям повідомили, як отримати гроші за самоізоляцію.