Які медичні послуги українці можуть отримати безплатно?

З квітня почала діяти Програма медичних гарантій з розширеним переліком безплатних послуг. Українців почнуть лікувати на суми понад 100 тисяч гривень. Міністерство охорони здоров'я опублікувало повний перелік безплатних послуг.

Лікарня. Фото: скріншот YouTube-відео
Лікарня. Фото: скріншот YouTube-відео

Тепер до програми входить 35 пакетів медичних послуг, в тому числі вакцинація від COVID-19, а також два абсолютно нові пакети.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов зазначив, що завдання відомства - врахувати усі потреби українців та надати лікарську допомогу всім, кому необхідно незалежно від того, де людина проживає.

Наприклад, збільшилася сума на допомогу при пологах. Якщо у 2020 році йшла мова про 8 136 грн, то зараз вже 10 382 грн. Оплата екстреної медичної допомоги на одну особу зросла до 236 грн.

Також значно збільшилася допомога від держави на лікування інсульту, рік тому виділялося 19 332 грн, а з квітня поточного року в залежності від перебігу хвороби ця сума становить навіть 97 821 грн.

Крім цього, міністерство розповіло й про виділення коштів на лікування онкології. На лікування онкогематології буде виділятися 54 тисячі гривень, якщо хвора дитина, то сума збільшутьєся до 162 тисяч гривень.

Степанов додав, що на лікування туберкульозу зараз вже буде виділятися 40 тисяч гривень у порівнянні з 21 тисячею гривень. Особливу увагу буде приділено лікуванню серцево-судинних захворювань, від яких смертність складає в державі 67% від загальної кількості причин смерті.На лікування гострих станів пацієнтів будуть виділятися кошти, щоб ця статистика зменшилася.

Голова МОЗ відзначив, що медицина в Україні поки що перебуває на початковому етапі побудови, тому це не останні зміни.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що українцям можуть перестати видавати лікарняні при ГРВІ та травмуванні, Фонд соціального захисту прояснив ситуацію.

Також ми писали, що українцям нагадали, які безплатні стоматологічні послуги вони можуть зараз отримати, НСЗУ опублікував повний перелік.

Нагадуємо, що змінилися правила ведення вагітності та приймання пологів. Майбутнім матусям обов'язково треба знати, які послуги їм повинні надавати безплатно, а за що потрібно платити.