Як отримати виплати за самоізоляцію

Якщо на підприємстві чи в фірмі захворів хтось з працівників, його колеги та рідні, що перебували в близькому контакті, повинні піти на самоізоляцію. Цей вимушений період самоізоляції повинна оплатити держава. Фонд соціального страхування повідомив, скільки українців вже скористалися цією послугою.

Гроші. Фото: скріншот YouTube-відео
Гроші. Фото: скріншот YouTube-відео

Таке рішення було прийняте, щоб не наражати інших на небезпеку в період пандемії коронавірусної інфекції. Хоча виплати по лікарняному в такому випадку будуть набагато меншими, таку грошову допомогу вже отримали понад 100 тисяч осіб станом на середину березня.

Всього за цей час Фонд соціального страхування виплатив компенсації на суму в 114,2 мільйона гривень. Вказано, що з цієї кількості 13 387 становили медичні працівники. Їм відшкодували компенсацію по втраті заробітку на суму 23,2 мільйона гривень.

Щоб отримати компенсацію, людям в медичному закладі надають лікарняний лист з зазначенням причини - "ізоляція від COVID-19-11".

Повідомляється, що за перші 5 днів самоізоляції сплачує роботодавець, а за решту - Фонд соціального страхування. Розмір виплати складає половину від заробітної плати працівника. У випадку медичних працівників, їм передбачена 100% компенсація.

Наприклад, якщо офіційно людина отримує щомісячно 10 тисяч гривень, то їй повинні виплатити 5 тисяч.

Однак, з виплатами лікарняних та за самоізоляцію в Фонді соціального страхування все частіше стали виникати проблеми. Виплаті стали затримувати й все через пандемію.

Весь період самоізоляції людина перебуває під медичним наглядом сімейного лікаря. Коли виходить на роботу, вона повинна передати лікарняний роботодавцю, який й повинен оформити заявку з розрахунком у Фонд соціального страхування.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що МОЗ нагадав, які хвороби лікують в медичних закладах безплатно коштом держави.

Тако ми писали, що в Раду поданий законопроєкт, в якому пропонується платити лікарям за медичну допомогу навпіл - частину державі, а іншу - пацієнту.

Нагадуємо, що в Мінсоцполітики повідомили детально, як оформити допомогу за відшкодування збитків через карантин у розмірі 8000 грн.