В Україні хочуть запровадити співоплату за медичні послуги

В Верховній Раді України вже займаються розробко такого законопроєкту, передає газета «На пенсії». Суть ініціативи полягає в тому, що вартість деяких медичних послуг сплачувалися навпіл – і державою, і пацієнтом.

Медики. Фото: YouTube, скрін
Медики. Фото: YouTube, скрін

Справа в тому, що, за даними експертів, в українській медицині за рік загальна сума «неофіційних платежів» складає приблизно 95 мільярдів гривень. Тож, таким законопроєктом про спільну оплату представники влади сподіваються вивести ті кошти «з тіні». Звичайно, ті послуги, які є в переліку Програми медичних гарантій, залишаться й надалі безкоштовними для громадян. Однак за інші доведеться доплатити: наприклад, якщо пацієнт бажає лікуватися саме в конкретного відомого лікаря.

На сьогодні, якщо в пацієнта є якісь окремі побажання, то він буде домовлятися в лікарні за хабар. Однак, якщо запровадять співоплату, то держава сплатить послуги за Програмою медичних гарантій, а пацієнт зможе заплатити легально за додаткові послуги. Варто зазначити, що спроба запровадити подібну модель була вже в 2017 році, проте вартість послуг виявилася дуже високою. Наразі, якщо врахувати інфляцію, то коштувати все може дійсно чимало.

При цьому стосуватися така система зі співоплатою буде не тільки приватні лікарні, але й державні медичні заклади. Зазначається, що нерідко «державники» медичної сфери скаржаться, що Національна служба здоров’я недодає їм коштів. Якщо ж буде співоплата, то лікарі зможуть легально покрити це вже за рахунок пацієнтів та додаткових послуг. Що стосується пацієнтів, то в них залишиться вибір: або користуватися послугами, згідно з Програмою медичних гарантій, або ж доплачувати чималі кошти за додаткові послуги в медзакладах.

Газета На пенсії

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що соціологи провели опитування серед польських підприємців. Тепер спеціалісти пояснили, чи стали в Польщі через пандемію менше наймати на роботу українців.

Також повідомлялося, що з початку квітня проводять перерахунок пенсійних виплат для працюючих пенсіонерів. Тепер експерти пояснили, кого не торкнеться підвищення.

Крім того, українцям розповіли, чим можуть обернутися борги за комунальні послуги. Стало відомо, як карають неплатників.