Як облгази можуть поступити з боржниками за комуналку

Щомісяця борги за сплату комунальних послуг в Україні тільки ростуть. Ситуація ускладнилася й через пандемію коронавірусної інфекції, адже доходи українців суттєво впали. Згідно з опитуванням, населення стало відмовляти собі не тільки у продуктах, а й у придбанні одягу та розвагах. Та деяким людям немає навіть за що сплатити за комунальні послуги. Стало відомо, що ж чекає боржників за комуналку, пише Апостроф.

Платіжки за комунальні послуги. Фото: скріншот YouTube-відео
Платіжки за комунальні послуги. Фото: скріншот YouTube-відео

Експерт Юрій Корольчук прогнозує, що по закінченню опалювального сезону борги населення за комунальні послуги можуть сягнути рекордної суми - 100 мільярдів гривень. Це цілком реальна цифра, адже станом на початок лютого 2021 року борги за комуналку складали 73 мільярди гривень.

Крім того, найближчим часом не слід розраховувати на зниження тарифів. Навіть літом ціна на газ може бути досить суттєвою, а тариф за електроенергію загалі можуть знов підняти.

Стало відомо, як з боржниками за комуналку може боротися Уряд. Вказується, що таких громадян можуть не випустити з України за кордон.

Крім того, "Теплокомуненерго" стане легше через суд подавати позов на боржника за свої послуги. Процедура розгляду подібних справ буде проходити без судового засідання.

Тобто боржнику не треба буде наймати адвоката. Більше того сторонам не обов'язково бути присутніми на судовому засіданні. Це призведе до того, що боржник й не буде знати, що суд видав наказ.

На оскарження рішення суду боржникові дається два тижні. Якщо він отримає повідомлення з суду пізніше, рішення набирає чинності й у людини навіть не буде часу, щоб оскаржити вирок.

На підставі рішення суду "Теплокомуненерго" зможе подавати документи на боржника у виконавчу службу. Як один з методів впливу на боржника може бути заборона на виїзд за кордон.

Тому експерт радить громадянам самим судитися та чекати, чи будуть подані зустрічні судові рішення. Також українці можуть звернутися за реструктуризацією боргів, тоді можна уникнути судової тяганини.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що Нафтогаз опублікував оновлений список боржників за газ. У перелік потрапили компанії, що забезпечують населення цим ресурсом. Якщо вони до початку квітня не заплатять, то люди можуть залишитися без газу.

Також ми писали, що в Уряді порадили українцям, як вирішити ситуацію з заборгованістю за комунальні послуги.

Нагадуємо, що після 21 квітня 2021 року збігає дія кредитного мораторію, НБУ попередив боржників за валютну іпотеку, що їх можуть залишити без житла.

Популярные новости сейчас

Вже з середи нові тарифи на газ: в "Нафтогазі" показали, хто заплатить майже 8 грн, а хто - менше ніж 5 грн

Главное за 11 января: санкции США против Украины, требование украинцев к Зеленскому, Нацбанк выведет деньги из оборота, зарплаты ощутимо вырастут

Стоит подготовиться: в Одессе отключат газ 29 декабря

Показать еще