Вже сьогодні в ПФУ починають перерахунок виплат

Про це йдеться в тексті Закону «Про загальнообов’язкове пенсійне забезпечення». Варто зазначити, що цей перерахунок торкнеться працюючих пенсіонерів. Тобто, виплати можуть зрости приблизно в двох мільйонів громадян.

Гроші. Фото: YouTube, скрін
Гроші. Фото: YouTube, скрін

Треба підкреслити, що перерахунок не буде впливати на тих, кому вже перераховували (чи призначали) виплати за останні два роки. Крім того, раніше в уряді пояснювали, що при такій процедурі в ПФУ будуть враховувати страховий стаж (плюс новий за останні роки), а також заробітну плату громадянина. Тож з цього можна сказати, що підвищення у всіх українців, яких це торкнеться, буде індивідуальне, так як залежить саме від індивідуальних факторів.

Приблизний розмір надбавки становить десь два відсотка від розміру пенсії. Тобто, якщо мова, наприклад, йде про виплату розміром в 6 тисяч гривень, то надбавка буде в розмірі 120 гривень. Варто пам’ятати, що в разі, якщо при перерахунку сума виплати навпаки зменшиться, то громадянин має право отримувати далі «стару» виплату, яка буде більше.

Крім того, представники ПФУ також наголошували на тому, що процедура буде повністю автоматична. Це значить, що для перерахунку виплат пенсіонерам не треба особисто йти у відділок ПФУ, або збирати якісь документи, що особливо доречно від час пандемії коронавіруса. Очікується, що підвищенні виплати громадяни зможуть отримувати вже з цього місяця (або ж з травня).

Між тим, в уряді продовжують працювати над впровадженням накопичувальної системи виплат, які українці зможуть самостійно «збирати» собі на старість. Очікується, що це будуть додаткові податки з заробітної плати, які дозволять в старості отримувати гідні виплати, як казали в Мінсоцполітики.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні скоро можуть подорожчати тарифи на інтернет та телебачення. Експерти розповіли, на скільки може підійнятися вартість таких послуг.

Також повідомлялося, що президент Володимир Зеленський заповнив декларацію за минулий рік. Стало відомо, скільки в 2020 році він та перша леді змогли заробити коштів.

Крім того, стало відомо, що в Україні скоро може подорожчати тариф на електроенергію. Стало відомо, як саме зміняться тарифи на комунальні послуги для українців.