Марина Лазебна назвала середній розмір субсидії за лютий

У зв'язку з пандемією коронавірусної інфекції багато українців не мають змогу сплачувати за комунальні послуги у повному обсязі. Тому, вони звернулися за допомогою до держави по субсидію. Згідно з даними, таких домогосподарств в Україні приблизно 3 мільйонів. Міністерка соціальної політики України Марина Лазебна назвала середній розмір субсидії у лютому. Інформація повідомляється на сторінці Мінсоцполітики у Twitter.

Субсидія. Фото: скріншот Youtube-відео
Субсидія. Фото: скріншот Youtube-відео

Лазебна повідомила, що за лютий на оплату комунальних послуг субсидіантам у середньому було перераховано 1483 гривні.

У повідомленні також вказано, що отримувачі субсидії платять приблизно 10% від усього сукупного доходу домогосподарства, що отримує субсидію.

При цьому, у 40% субсидіантів середньомісячний дохід не перевищує розмір прожиткового мінімуму на одну особу. У ще 40% дохід становить від 1 до 1,5 розміру прожиткового мінімуму на особу.

Також в міністерстві зробили важливе роз'яснення, якщо тариф на комунальні послуги зростає, розмір обов'язкового платежу залишається незмінним, бо він залежить від доходу. Водночас як зазначається в повідомленні, розмір субсидії зростає.

До слова, субсидіанти у лютому отримали значно менший розмір субсидії у порівнянні з січнем, тоді як опалювальний сезон ще не закінчився. Стало відомо, у чому причина.

Все через тариф на газ, який постачальники газу підвищили для деяких користувачів до 9,92 гривень. Тоді уряд втрутився у ситуацію і зобов'язав компанії зменшити тариф, що не має перевищувати 6,99 гривень.

В січні суми були розраховані за старою ціною тарифу на газ, тому і суми були більші. У лютому ж зайві кошти забрали й суми стали на 700, а деколи й на 1000 гривень менше для одного домогосподарства.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що в уряді пообіцяли розширити коло отримувачів субсидії. Також місцевій владі доручили більш активно інформувати населення про можливість оформляти субсидії.

Також ми писали, що українцям розповіли, що буде з тарифом на електроенергію з квітня.

Популярные новости сейчас

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Никакой жары и осадков: синоптики рассказали, какой будет погода в Украине 25 июля

Молодая жена Виктора Павлика кардинально изменилась: трендовая стрижка ей к лицу

Показать еще

Нагадуємо, що Дмитро Разумков пропонує виплачувати українцям субсидії наперед. Це, на його думку, допоможе з ситуацією з заборгованістю за комунальні послуги.