Марина Лазебна пообіцяла українцям підвищення пенсії до 7 тисяч

З 1 березня майже 8 млн українцям провели індексацію пенсій. Але у більшості виплати підвищились лише на 100 грн. Проте, міністерка соціальної політики України Марина Лазебна обіцяє, що пенсії виростуть до 7 тисяч та їх можна буде передавати у спадок. Таку заяву опублікувало міністерство у Twitter.

Пенсіонерки. Фото: скріншот YouTube-відео
Пенсіонерки. Фото: скріншот YouTube-відео

У вівторок, 9 березня відбулася нарада за участю Марини Лазебної, на котрій обговорювались питання розвитку соціально політики.

Міністерка в котрий раз наголосила про необхідність введення накопичувального пенсійного забезпечення українців.

За словами Лазебної, воно дасть можливість підвищити для пенсіонерів розмір виплат з 3500 до 7000 грн. Крім того, буде можливість передавати у спадщину пенсійні кошти, що були накопичені за трудове життя.

Тобто крім вже чинної пенсійної системи першого рівня будуть діяти одразу два види пенсій.

Лазебна неодноразово наголошувала на тому, що виплати пенсіонерам зараз вкрай малі, однак тільки шляхом накопичувальної пенсії можна сподіватись на гідне життя після виходу на заслужений відпочинок.

Міністерка вважає правильним рішенням дати українцям можливість мати альтернативні джерела для отримання пенсійних виплат.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що старше покоління повинно мати гідні пенсії, а Україна - стати державою, в якій буде зручно усім.

Тобто українцям потрібно буде після старту накопичувальної системи зі своїх доходів відкладати щомісячно певну суму на рахунок. Ці гроші після виходу на пенсію можна буде витрачати. У випадку, якщо людини не стане, ці гроші можна буде отримати у спадщину.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що з 1 квітня для жінок в Україні підвищать пенсійний вік. На пенсію українці зможуть вийти в 60 років, але все буде залежати від стажу.

Популярные новости сейчас

Вже з середи нові тарифи на газ: в "Нафтогазі" показали, хто заплатить майже 8 грн, а хто - менше ніж 5 грн

Главное за 11 января: санкции США против Украины, требование украинцев к Зеленскому, Нацбанк выведет деньги из оборота, зарплаты ощутимо вырастут

Стоит подготовиться: в Одессе отключат газ 29 декабря

Показать еще

Також ми писали, що за допомогою "Пенсійного калькулятора" українці зможуть розрахувати самостійно свій розмір пенсії. Інформацію можна отримати у режимі онлайн всього за декілька хвилин.

Нагадуємо, що в Україні вводять електронну трудову книжку. В Пенсійному фонді розповіли, як підтвердити свій трудовий стаж онлайн, з'явилася інструкція.