Чим цей день запам'ятався в історії та що сьогодні заборонено робити

У неділю, 18 квітня шанується пам'ять мучеників читця Феодула і диякона Агафопода, а в народі цей день ще називали Федул Вітрогон. Вважається, що від сьогодні дмуть теплі весняні вітри та з ними з'являються і цвіркуни. Всі намагалися провітрити свої житла і влаштовували в них протяг, впускаючи свіже тепле повітря, пише Уніан.

Церковный праздник.  Фото: скриншот YouTube-видео
Церковный праздник. Фото: скриншот YouTube-видео

У всьому світі сьогодні відзначається Всесвітній день радіоаматора, Міжнародний день цирку, День музичного магазину і Міжнародний день пам'ятників і історичних місць. В Україні відзначають День навколишнього середовища і День заснування Червоного хреста, в Японії - День винаходів, в Польщі - День пацієнтів в комі, в Таджикистані - День міста Душанбе, в Зімбабве - День незалежності, в Китаї - Міжнародний фестиваль повітряних зміїв, в Сполучених Штатах - День колумніста, День аутизму у дорослих, День печива у формі тварин і День подяки чоловікові.

Народні прикмети та заборони 18 квітня

  • День буде сонячним - попереду затяжна тепла погода;
  • Голосно кричать птиці - навесні буде дуже тепло.

Сьогодні заборонено лаятися з близькими й родичами, а також лихословити.

Чим сьогоднішній день запам'ятався в історії

18 квітня 1846 року Роял Хаус зі Сполучених Штатів отримав патент на телеграфний апарат. У 1870 році в Ватиканському соборі був прийнятий догмат про непогрішимість Папи Римського. У 1902 році в Британії вперше використовували дактилоскопію для того, щоб пізнати злочинця. У 1925 році відбулося заснування Міжнародного радіоаматорського союзу. У 1953 році в Англії перший турбогвинтовий літак здійснив перший комерційний політ.

Сьогодні іменини відзначають Олексій, Іов, Микола, Симеон, Платон і Марк.

Нагадаємо, що українцям слід готуватися до чергових похолодання, дощів і навіть заморозків. Окрім цього, погода на Великдень, який у нинішньому році будуть відзначати 2 травня, здивує кожного.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що вперше за багато років православне свято Великдень випадає аж на травень, а не на квітень. Стало відомо, скільки будуть відпочивати українці.

Крім того, нинішня весна з морозами та мокрим снігом дивує українців. Відомий синоптик розповів, коли нарешті в нашу країну прийде довгоочікуване тепло.