Як оформити пенсію та виплати не виходячи з дому

Міністерство соціальної політики нагадало українцям про можливість оформити пенсію та допомогу без необхідності відвідувати відділення. Можна оформити послугу в онлайн-режимі. Як це зробити, детально повідомила пресслужба Мінсоцполітики.

Пенсійне посвідчення. Фото: скріншот YouTube-відео
Пенсійне посвідчення. Фото: скріншот YouTube-відео

Вказано, що Пенсійний фонд України на період карантину в країні надає дистанційні послуги. Для цього потрібно на сайті Пенсійного фонду зайти до особистого кабінету або ж як варіант зробити це через мобільний додаток "Пенсійний фонд".

Також доступна послуга "Пенсійний калькулятор", яка допоможе обрахувати майбутній розмір пенсії. Однак, сума буде вказана на поточний час та з урахуванням даних особи, якими володіє Пенсійний фонд.

Якщо треба подати заяву на призначення пенсії онлайн, потрібно виконати наступні кроки:

  • Щоб зайти на вебпортал Пенсійного фонду, спочатку треба отримати кваліфікований електронний підпис. Його можна отримати різними способами, наприклад, можна пройти ідентифікацію в електронній системі GOVID, яка за допомогою банківської картки (BankID) надає доступ до сайтів державних установ. Ще один варіант - пройти ідентифікацію в оператора мобільного зв'язку MobileID;
  • В Особистому кабінеті шукаємо розділ "Заява на призначення пенсії". Треба уважно заповнити на всі питання та прикріпити разом з нею усі необхідні документи для оформлення пенсії. Їх перелік вказаний на вебпорталі;
  • Вказати, в якому форматі громадянин хоче отримати пенсійне посвідчення - в паперовому чи в електронному. У такому випадку українцю видадуть пластикову картку. Також можна обрати пункт про інформування щодо обробки заяви, щоб слідкувати процес розгляду;
  • Заяву на призначення пенсії потрібно обов'язково підтвердити електронним підписом і тільки потім відправити до Пенсійного фонду.

Вказано, що заяву повинні розглянути у 10-ти денний термін та за допомогою СМС-повідомлення проінформувати особу щодо рішення: призначено чи ні виплату.

Також в Особистому кабінеті громадянина буде показана інформація, на якій стадії розгляду знаходиться заява. В кінці з'явиться рішення щодо призначення пенсії. У разі ухвалення заяви громадянину треба буде з'явитися у сервісному центрі.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що пенсіонерів Уряд хоче перевести на обслуговування банків, лише частині пенсіонерів будуть приносити пенсію додому, з'явився список.

Також ми писали, що пільговиків хочуть змусити платити за проїзд у транспорті, важлива заява міністерки соцполітики.

Нагадуємо, що у поточному році у деяких пенсіонерів виплати зростуть на 1000 грн, кому пощастить.