Стало відомо, на скільки в Україні можуть зрости тарифи на комунальні послуги

З’явилася інформація про підвищення тарифів на воду. Про це повідомляється на YouTube-каналі «Народна думка». Зазначається, що наразі в деяких регіонах навіть йде мова про 120 гривень за кубічний метр. Стало відомо, коли можна очікувати такі зростання цін.

Платіжки за комуналку. Фото: YouTube, скрін
Платіжки за комуналку. Фото: YouTube, скрін

Зазначається, що вартість в 120 гривень за кубічний метр води – це поки що попередній тариф. Тобто, депутати у місцевих самоврядуваннях ще не підготовили відповідні законопроєкти. Проте, звичайно, місцеві жителі тих громад, де озвучили такі можливі тарифи, вже почали скаржитися. Деякі люди кажуть, що навіть не розуміють, звідки береться аж така ціна. Люди обурені, що тариф хочуть підійняти буквально в три з половиною рази, розповідають жителі Турбівської ОТГ.

Журналісти підкреслюють, що більше за все скаржаться саме жильці багатоквартирних будинків. Справа в тому, що вони частіше за все користуються тільки централізованим водопостачанням. В той час в сільській раді пояснили, що 120 гривень за кубічний метр – тариф ще не затверджений. За словами представників місцевої влади, вони змушені підвищувати вартість. Що до городян, то для них, вважають представники влади, ціна зміниться буквально на кілька гривень.

Спочатку рішення буде обговорювати, а потім – буде і рішення профільної комісії. В Турбівській ОТГ представники влади кажуть, що, скоріше за все, вартість води буде менше 125 гривень за кубічний метр. Варто додати, що якщо родина використовує 8-10 кубів на місяць, тож при такому тарифі вийде приблизно 1200-1500 гривень на місяць. Місцевим жителям наразі залишається очікувати остаточного рішення. Автор відео підкреслив, що в місцевій владі почали показувати, що вартість будуть шукати справедливу, адже люди, як вважає автор, почали скаржитися.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що, на жаль, в Україні високий рівень домашнього насилля. Часто жертви таких ситуацій не знають, до кого можна звернутися за допомогою. В Міністерстві соціальної політики розповіли про важливі номери, за якими можна звернутися в критичній момент.

Також повідомлялося, що представники компанії «Київстар» розповіли про новий тариф, який особливо буде зручний тим, в кого велика родина. Зазначається, що навіть поповнювати баланс буде простіше, а крім того – компанія дає чималі знижки.

Крім того, президент України Володимир Зеленський прокоментував ситуацію з карантинними виплатами. За думкою гаранта, уряд зобов’язаний подбати про громадян в такий нелегкий час.