Стало відомо, чи вплинула пандемія на роботу українців за кордоном

Чимало українців працювали та працюють за кордоном. Частіше за все приваблює наших громадян високий рівень заробітної плати. Тепер польських роботодавців опитала з приводу того, чи не змінилось щось в ситуації з заробітчанами через пандемію, передає «Соцпортал».

Заробітчани. Фото: YouTube, скрін
Заробітчани. Фото: YouTube, скрін

Варто зазначити, що пандемія не сильно вплинула на ситуацію. Приблизно 50 відсотків польських підприємців хочуть наймати іноземців, а ще більш 40 відсотків не проти навіть, щоб мова йшла про довгострокову працю. Частіше за все українцям в Польщі пропонують такі сфери для працевлаштування:

  • Будівництво – 30 відсотків;
  • Логістика та перевезення – 25 відсотків;
  • Обслуговування, а також заклади громадського харчування – 20 відсотків;
  • Інші підприємства – 11 відсотків.

Цікаво, що 54 відсотка опитаних шукають українських працівників через знайомих. Ще 53 відсотка – користуються спеціальними порталами для пошуку працівників. 88 відсотків підприємців кажуть про те, що умови для українців та поляків на одному рівні. Серед «бонусів», які пропонують нашим громадянам польські підприємці:

  • Нормований робочий день – 66 відсотків;
  • Премії за високий рівень результату праці – 51 відсоток;
  • Оплачуване житло – 27 відсотків.

Варто зазначити, що тільки 30 відсотків опитаних стали наймати менше іноземців в період карантина через спалах COVID-19. При цьому 56 підприємців зізналися, що пандемія ніяк не вплинула на кількість українців, які вони запрошують працювати. Більше того, заробітні плати через карантин урізає в середньому тільки 1 з 10 роботодавців. При цьому, якщо й є зменшення зарплатні, то не більше, ніж на чверть.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів українцям, як зміняться пенсії цього року. Як виявилося, громадян очікує як мінімум три етапи підвищення.

Також повідомлялося, що з початку квітня проводять перерахунок пенсійних виплат для працюючих пенсіонерів. Тепер експерти пояснили, кого не торкнеться підвищення.

Крім того, українцям розповіли, чим можуть обернутися борги за комунальні послуги. Стало відомо, як карають неплатників.