Що сьогодні під забороною та чим цей день запам'ятався в історії

У четвер, 1 квітня шанується пам'ять мучеників Дарії та Хрисанфа, а день ще називали в народі Дар'я Пролубниця. У минулі часи було прийнято сьогодні вибілювати полотна - їх розкладали по снігу, і від вологи та промерзання вони набували велику міцність, м'якість і ставали білішими, пише Уніан.

Церковный праздник. Фото: скриншот YouTube-видео
Церковный праздник. Фото: скриншот YouTube-видео

Крім того, по всьому світу святкується День сміху, День народження долара, а також День птахів. У Таїланді відзначають День державної служби, в Танзанії - День висадки дерев, в Шотландії - День зозулі, а в Сполучених Штатах - День надії, День права, День прогулянки, День атеїста і День кумедного читання.

Народні прикмети та заборони 1 квітня

  • Якою буде погода сьогодні, такий же вона буде й 1 жовтня;
  • Весняна вода буде йти шумно - попереду побачимо соковиту траву;
  • На нічному небі не буде видно зірок - попереду чекає тепло.

Згідно з повір'ям, саме сьогодні будинкові прокидалися, у зв'язку з чим потрібно один одного обманювати, що мало б викликати розгубленість у домашнього духу. Дівчата намагалися ввести в оману якомога більше людей, оскільки вважалося, що після цього наречені не зможуть їх провести. Крім цього, сьогодні потрібно якомога менше лаятися.

Чим цей день запам'ятався в історії

1 квітня 1734 року відбулося відкриття першого канадського маяка висотою 24 м. У 1778 році в Сполучених Штатах був придуманий знак долара. З цього дня в 1853 році в американському місті Цинциннаті пожежники почали отримувати регулярну заробітну плату. У 1875 році газета "Таймс" першою у світі стала публікувати прогноз погоди на тиждень. У 1889 році на прилавку з'явилася перша у світі посудомийна машина. У 1890 році в Сполучених Штатах патент отримав перший тролейбус.

У 1938 році у Швейцарії відбулася презентація розчинної кави. У 1940 році світ побачив електронний мікроскоп, а в 1976 році була заснована всесвітньо відома компанія Apple. У 2001 році в Нідерландах вперше в історії уклали одностатеві шлюби. У 2004 році в США видали першу ліцензію на політ на орбіту.

Сьогодні іменини відзначають Дмитро, Дарина, Софія, Іван і Інокентій.

Нагадаємо, що українцям слід готуватися до чергових похолодання, дощів і навіть заморозків. Окрім цього, погода на Великдень, який у нинішньому році будуть відзначати 2 травня, здивує кожного.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що вперше за багато років православне свято Великдень випадає аж на травень, а не на квітень. Стало відомо, скільки будуть відпочивати українці.

Крім того, нинішня весна з морозами та мокрим снігом дивує українців. Відомий синоптик розповів, коли нарешті в нашу країну прийде довгоочікуване тепло.