Як зміняться ціни на пальне

В Україні останніми днями почало стрімко дорожчати пальне на АЗС. З цієї причини Міністерство економічного розвитку подало до Уряду проєкт постанови, в якому пропонує введення державного регулювання цін на паливо поки в країні буде діяти карантин, пише enkorr.

Паливо. Фото: скріншот YouTube-відео
Паливо. Фото: скріншот YouTube-відео

Видання повідомляє, що володіє текстом відповідного документу. Там внесена пропозиція, щоб бензин таких марок як А-92 та А-95 внести у перелік товарів, що мають соціальну важливість, а також входять до переліку товарів протиепідемічного значення.

До слова, перелік товарів ще минулого року був складений Кабінетом міністрів. У ньому передбачене декларування зміни роздрібних цін на такі продукти, як гречка, макарони, молоко та інше. У списку вказані й непродовольчі товари, як захисні маски, медичні рукавички та інше.

Якщо Уряд підтримає пропозиції Міністерства економічного розвитку, тоді усі АЗС в Україні у випадку підвищення ціни на паливо на 1% і більше будуть змушені за 20 днів до зміни ціни декларувати підвищення у Держпродспоживслужбі.

Заправка автомобіля. Фото: скріншот YouTube-відео

Варто зазначити, що для деяких інших товарів встановлений інший показник від 5 до 10%, коли потрібно заздалегідь інформувати про підвищення цін, а точніше за 3 дні не враховуючи день декларування.

В пояснювальній записці до документа вказано, що дані пропозиції допоможуть стабілізувати ситуацію на ринку палива в умовах пандемії коронавірусної інфекції.

За даними, в період з листопада 2020 року та станом на 25 березня 2021 року бензин таких популярних марок в Україні подорожчав у середньому на 19-21%. При цьому, світові ціни на нафту за вказаний період зросли на 75%, а у Європі - на 76%.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що АМКУ проаналізувало ціни на пальне в Україні та дійшло висновку, що ціни завищені. Через це АЗС порадили знизити вартість бензину, дизпалива та автогазу.

Також ми писали, що у Києві на декількох вулицях з 1 квітня буде змінено швидкісний режим для автомобілів. Стало відомо, які вулиці попали у список та яка там швидкість дозволена.

Нагадуємо, що з 17 березня в Україні набрали чинності нові покарання за порушення ПДР, як змінилися розміри штрафів за популярні порушення.