За погрози та образи лікарів можна потрапити до в'язниці

В парламент України поданий законопроєкт №5124, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за погрози чи образи в адресу медичного працівника або співробітника фармакологічної компанії. Таке повідомлення опубліковане у Facebook Комітетом з питань здоров'я нації.

Медпрацівник. Фото: скріншот YouTube-відео
Медпрацівник. Фото: скріншот YouTube-відео

Голова комітету Михайло Радуцький як один з ініціаторів даного законопроєкту пояснив, що у нормативно-правовій базі наразі немає спеціального складу злочину у разі скоєння нападу на медичного працівника чи фармацевта.

Однак, з початку пандемії коронавірусної інфекції, кількість немотивованих нападів на медичного працівника чи фармацевта зросла.

Пропонується в законопроєкті ввести такі покарання:

  • Якщо була погроза вбивства, то покарання буде - позбавлення волі на строк до 2-х років;
  • Умисне завдавання ударів легкого та середнього ступеня важкості - до 5-ти років;
  • За важкі тілесні ушкодження вже можна отримати від 5 до 12 років.

Варто відзначити, що 19 березня на нараді під головуванням президента України було обговорено ще одне важливе питання.

Зараз в Україні почався другий етап вакцинування від COVID-19. Однак, охочих зробити щеплення серед медиків не багато. Звісно, й серед українців кількість таких громадян низька.

Все через недовіру до вакцини та страх, що від неї можуть з'явитися ускладнення. Тому президент України заявив, що Уряд готовий взяти на себе відповідальність за наслідки щеплення від коронавірусної інфекції. Для цього найближчим часом буде створений компенсаційний фонд.

Також прем'єр-міністр України доручив голові МОЗ Максиму Степанову пришвидшити процес щеплення українців, що погодилися вакцинуватися та вже подали заявку через портал "Дія".

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що Кабмін змінив правила карантину у "червоних" зонах. Без захисної маски чи респіратора на вулицю краще взагалі не виходити.

Також ми писали, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про відновлення карантинних виплат українцям, але за новими правилами.

Нагадуємо, що змінилися вимоги до іноземців для в'їзду на територію України. Тепер потрібно обов'язково мати додаткову довідку, без неї не пропустять на кордоні.

Популярные новости сейчас

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Никакой жары и осадков: синоптики рассказали, какой будет погода в Украине 25 июля

Молодая жена Виктора Павлика кардинально изменилась: трендовая стрижка ей к лицу

Показать еще