Представники ПФУ поділилися важливою статистикою з українцями

Така інформація з'явилася на офіційній сторінці ПФУ в соціальній мережі. Так, представники регулятора показали статистику щодо виплат за 2020 рік та станом на початок 2021 року. Що треба знати громадянам?

Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін
Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін

Важливо зазначити, що за минулий рік виплати призначили 351,4 тисячам громадян. Врахочуючи це, станом на початок цього року в нашій країні вже 11,1 мільйонів пенсіонерів, з них 2,7 мільйонів продовжуть працювати після виходу на заслужений відпочинок. Цікаво, що середній розмір виплат - 3,5 тисяч гривень.

Виплати за віком

Пенсійний вік в Україні настає вже після 60 років. В цьому віці громадяни з мінімум 28 років страхового стажу можуть оформлювати виплати. Мінімальна виплата дорівнює 1,7 тисячам гривень, а максимальна - 17,1 тисяч гривен (10 мінімальних виплат).

Варто підкреслити, що поступово в Україні змінюють вимоги щодо страхового стажу. Тож, вже в наступному році треба буде мати мінімум 29 років для призначення виплати, показник буде зростати до 2028 року, поки мінімальна вимога не досягне позначки в 35 років.

Виплати по інвалідності

Така виплата залежить і від виплати за віком, так як обчислюється в даному випадку все у відсотках. Таким чином, точна сума буде залежати від групи інвалідності:

  • Громадянам з інвалідністю першої групи - 100 відсотків від пенсії за віком;
  • Громадянам з інвалідністю другої групи - 90 відсотків від пенсії за віком;
  • Громадянам з інвалідністю третьої групи - 50 відсотків від пенсії за віком.

Пенсії по інвалідності. Фото: Пенсійний фонд України

Виплати по втраті годувальника

Ще з 1 липня минулого року почали діяти зміни, які передбачають, що така виплата не може бути менше 1,7 тисяч гривень на одну дитину. На двох дітей вже повинні нараховувати 120 відсотків від прожиткового мінімуму - приблизно 2 тисячи гривень.На трьох дітей і більте - 150 відсотків від прожиткового мінімуму, що складає приблизно 2,5 тисяч гривень.

Виплати громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильскої катастрофи:

Популярные новости сейчас

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Никакой жары и осадков: синоптики рассказали, какой будет погода в Украине 25 июля

Молодая жена Виктора Павлика кардинально изменилась: трендовая стрижка ей к лицу

Показать еще
  • Громадянам з інвалідністю першої групи - 180 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • Громадянам з інвалідністю другої групи - 160 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • Громадянам з інвалідністю третьої групи - 145 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що з 1 квітня 2021 року українців очікує чимало змін в пенсійній системі. Стало відомо, що чекає громадян вже досить скоро.

Крім того, в Міністерстві соціальної політики розповіли про порядок нарахування субсидій. Громадянам пояснили, через які порушення можна отримати відмову.

Також повідомлялося, українцям пояснили, через які порушення в них можуть вимагати повернути виплати державі. З'явилися приклади на реальних судових справах.