Депутати почали працювати над реформою в податковій сфері

Зазначається, що народні обранці хочуть повертати громадянам частину їхніх податків. Однак разом з цим зменшить кількість отримувачів субсидій та розмір соціальної допомоги, передає інформаційний портал РБК-Україна.

Гроші. Фото: YouTube, скрін
Гроші. Фото: YouTube, скрін

Наразі в парламенті зареєстрували законопроєкт, який буде спрощувати систему податків. Зазначається, что сплачувати буде вся родина, а не окремо кожен громадянин. Крім цього, тим родинам, які не дотягують до прожиткового мінімуму, в парламенті пропонують повертати частину податків. Мова йде навіть про ПДФО з депозитів, заробітної плати тощо.

Прокоментувала ситуацію голова комітету Верховної ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третякова. За її словами, наразі субсидії на сплату комунальних послуг отримують приблизно 40 відсотків домогосподарств. Ця кількість буде набагато менше, якщо вони будуть отримувати частину своїх податків від держави. Разом з цим, з державного бюджету буде йти менше грошей на соціальну допомогу, пояснила народний депутат від «Слуги народу».

Таким чином, вважає Галина Третякова, соціальні служби зможуть приділяти більше уваги тим, хто дійсно потребує в допомозі. Мова йде про людей з інвалідністю, багатодітні родини тощо. Також, як думає голова комітету Верховної ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, такі зміни в законодавстві будуть мотивувати громадян не приховувати свої доходи, а чесно подавати всю інформацію в своїх деклараціях.

Наразі невідомо, коли саме депутати розглянуть цей законопроєкт. Варто зазначити, що зміни зможуть набрати силу лише після того, як проголосує Верховна Рада та документ підпише президент.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні хочуть по-новому розраховувати виплати по лікарняному. Стало відомо, кому будуть менше платити.

Також повідомлялося, що чимало українських педагогів не отримають карантинні доплати. В Міністерстві освіти та науки пояснили, чому.

Крім того, в Міністерстві соціальної політики пояснили, в якому випадку малозабезпеченій родині можуть відмовити в державній допомозі. Стало відомо, яку інформацію будуть перевіряти служби.