Чи варто переходити з одного виду пенсії на інший

В залежності від того, який вид соціальних виплат призначений українцю, змінюється й розмір допомоги. При досягненні пенсійного віку громадяни, яким раніше була призначена допомога, наприклад з інвалідності, має право перейти на інший вид виплат. Чи це вигідно, та як зміниться розмір грошової допомоги, розповідається в газеті "Пенсійна справа".

Пенсіонерка. Фото: скріншот YouTube-відео
Пенсіонерка. Фото: скріншот YouTube-відео

Жителька Запоріжжя Людмила Михайлівна звернулася до редакції з проханням пояснити, чи варто їй переходити з одного виду пенсії на інший.

Ще у 2015 році жінка отримала пенсію по інвалідності 3 групи. У 2019 році маючи 26 років стажу вона могла б перейти на пенсію по віку. Однак, у Пенсійному фонді їй порадили все ж таки залишитися на цьому виді виплати, оскільки в неї немає 30 років стажу. Також жінка розглядала можливість перейти на пенсію по втраті годувальника одного з батьків, але не знає, як краще зробити. З початку січня розмір пенсії жінки складає 2100 грн.

У статті вказується. що розмір пенсії з інвалідності 3 групи складає 50% від пенсії за віком. В законодавстві вказано, що мінімальна пенсія не може бути меншою за 1769 грн.

Фактично жінка має 26 років страхового стажу, тоді як на березень 2021 року у жінок 60-річного віку з 30-річним стажем розмір виплати повинен складати 2100 грн.

Ще у жінки є 4 додаткові роки стажу, які накопичилися з моменту призначення пенсії до моменту досягнення пенсійного віку.

Якби жінка перейшла на пенсію по віку, їх би не враховували. Тому, пенсію б призначили лише з розрахунку на 26 років стажу, а це мінімальний розмір - 1769 грн.

Щодо пенсії по втраті годувальника, то в законодавстві вказаний перелік осіб, які можуть отримати таку виплату.

Це особи, що не досягли 18-річного віку, а також після досягнення повноліття можуть призначатися особам, які мали інвалідність та отримували допомогу. Ще до 23 віку допомогу по втраті годувальника платять особам, що навчаються.

Тобто жінка не підпадає ні до жодної з цих категорій, а якби вона все ж таки вирішила перейти на пенсію по віку, то втратила б кошти.

Стаття про пенсії. Фото: газета Пенсійна справа

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що "Укрпошта" вже не буде доставляти пенсії на дім більшості пенсіонерів, нові зміни наберуть чинності з осені.

Популярные новости сейчас

5,1 млрд гривен: в Пенсионном фонде обратились с важным заявлением – на кону выплаты украинцев

Сильные порывы ветра и пронзающий холод: 6 октября погода подпортит украинцам настроение, прогноз Диденко

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Показать еще

Також ми писали, що Денис Шмигаль повідомив про ще три етапи підвищення пенсій.

Нагадуємо, що названі категорії, яким не перерахують пенсії у квітні.