Ці факти вказують на витік інформації з Viber

Зараз усе більше користувачів надають перевагу спілкуванню через месенджери, адже це дуже зручно та дешево. Особливо, якщо рідні та знайомі живуть в інших містах чи навіть країнах. Однак, шахраї можуть читати та прослуховувати листування. Експерти назвали ознаки, що свідчать про витік інформації у популярному месенджері Viber, повідомляє today.ua.

Viber. Фото: скриншот YouTube-видео
Viber. Фото: скриншот YouTube-видео

Те, що сторонні люди можуть прочитати листування та прослуховувати розмови - є найбільшим недоліком сучасних месенджерів.

Ніхто б не був радий, аби його листування або фото використовували інші люди, тому важливо знати, як захистити своє приватне життя.

Фахівці розповіли, як зрозуміти, що вже стався витік інформації та що робити у таких ситуаціях:

  • Акумулятор швидко розряджається. Мова йде тільки про ті випадки, коли власник гаджетом рідко користується, а він все одно розряджається. Це може свідчити про те, що за користувачем шпигують, а також використовують його ресурс.
  • Під час розмови з іншою людиною, чути якісь інші шуми. Зазначається, що відлуння голосу не враховується, це поширене явище і не пов'язане зі шпигунством.
  • Смартфон "живе своїм життям". На екрані непрацюючого гаджета несподівано вмикається підсвічування, смартфон розблоковується самостійно або ж, навпаки, блокується. Експерти радять, якщо помітили такі випадки, передивіться усі програми, що були встановлені. Якщо у списку є сторонні додатки, треба негайно їх видалити.
  • Після поповнення рахунку зникла чимала сума грошей. Треба подзвонити до оператора мобільного зв'язку та дізнатися, куди пішли гроші. Якщо їх не зняли за якусь акцію чи інші послуги, тобто гроші просто пропали, тоді за Вами шпигують.
  • Якщо знайомі повідомили, що з Вашого номеру стало приходити багато спаму. У такому випадку хтось міг дистанційно приєднати Ваш номер телефону та від Вашого імені розсилати небажані листи знайомим та друзям. Бажано встановити антивірусну програму на смартфон, перевірити усі завантажені додатки. У мобільного оператора ще слід дізнатися, чи не оформлював хтось інший переадресацію на Ваш номер.

Ще одна порада від фахівців - завантажувати усі додатки тільки з офіційних сайтів та передивлятися список. Якщо на телефоні є ті, які ви особисто не встановлювали, видаляйте їх.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що "Київстар" пропонує вигідний тарифний план за копійки, що в нього входить.

Також ми писали, що lifecell пропонує користувачам величезний пакет хвилин та інтернету, більший ніж в інших операторів мобільного зв'язку.

Нагадуємо, що "Київстар" попередив користувачів про важливі зміни з 1 травня.