Грошова компенсація за санітарно-курортне лікування

В законодавстві передбачено, що особи з інвалідністю мають право на безплатне санітарно-курортне лікування, якщо для цього є медичні показання. Якщо людина не використала путівку, їй повинні відшкодувати її вартість. Що для цього треба зробити та про яку грошову компенсацію йде мова. повідомляється в статті, надрукованій в газеті "На пенсії".

Лікування. Фото: скріншот YouTube-відео
Лікування. Фото: скріншот YouTube-відео

Щоб отримати путівку, потрібно стояти на обліку в управлінні соціального захисту по зареєстрованому місцю проживання, а для внутрішньопереміщених осіб - по фактичному місцю проживання.

Якщо людина за останні три роки не отримувала путівку, тобто за період з 2018 по 2020 роки, вона має право претендувати на грошову компенсацію за невикористане санітарно-курортне лікування. Така можливість передбачена в постанові Кабміну від 2004 року.

Щоб отримати компенсацію, в органи соцзахисту потрібно надати наступні документи:

  • Заяву на виплату компенсації;
  • Медичну довідку у формі о70/у про необхідність санітарно-курортного лікування;
  • Довідку МСЕК про призначення групи інвалідності.

Які суми відшкодування будуть виплачуватися у 2021 році?

  • Особи з інвалідністю за загальним захворюванням та особи, що мають інвалідність з дитинства 1 та 2 групи отримають 464 гривні;
  • Особи з інвалідністю за загальним захворюванням та особи, що мають інвалідність з дитинства 3 групи отримають 310 гривень.

Вказано, що середній розмір санітарно-курортної путівки визначається з розрахунку, що він складатиме 35% від розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб.

Станом на 1 січня 2021 року цей розмір складає 1769 грн. Отже, середня вартість путівки для виплати грошової компенсації на санітарно-курортне лікування складає 619 гривень.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що стало відомо, які послуги надають у ЦНАПі, повний перелік.

Також ми писали, що у квітні підвищення виплат торкнеться працюючих пенсіонерів. Однак, отримають перерахунок не усі, а ті, хто відповідає вимогам.

Нагадуємо, що Пенсійний фонд попереджає, що з осені доставляти пенсії на дім "Укрпошта" буде не усім пенсіонерам та отримувачам грошової допомоги. З 1 вересня вступають важливі зміни.