Денис Шмигаль розповів, як буде змінюватися пенсійна система

Таку заяву голова Кабінету міністрів зробив під час засідання уряду 10 березня. За словами прем’єр міністра України, саме збільшення соціальних стандартів є одним з дострокових пріоритетів українського уряду.

Денис Шмигаль. Фото: YouTube, скрін
Денис Шмигаль. Фото: YouTube, скрін

Прем’єр-міністр зазначив, що вже з 1 березня в країні почалась індексація пенсійних виплат. За словами Шмигаля, пенсії зросли приблизно у 8 мільйонів громадян. В середньому сума підвищення складає приблизно 300 гривень (точна сума буде розраховуватися в індивідуальному порядку).

Однак Шмигаль зазначив, що для того, щоб пенсії зросли значно більше – треба змінювати підхід до пенсійної системи. В першу чергу, підкреслив Шмигаль, мова йде про накопичувальну систему виплат. При такому механізмі, пояснив прем’єр, люди будуть накопичувати кошти на окремі особисті рахунки. В такому разі вже після виходу на пенсію українці будуть мати дві частини виплати – одну солідарну, а іншу – вже накопичувальну.

Вже тоді, коли в Україні буде зроблена така система, зауважив Шмигаль, громадяни нарешті будуть отримувати гідні пенсійні виплати. Варто підкреслити, що раніше в уряді розповідали, що відкладати на пенсію громадяни стануть додатковий податок (приблизно 4 відсотки від заробітної плати). Так, українці зможуть самостійно накопичувати пенсію. Більше того, накопичення з особистого рахунку можна буде навіть залишати в спадок або просто родичам (в разі смерті особи), а з солідарною системою такої функції немає.

Конкретна дата введення накопичувальної системи пенсій поки що невідома. Однак в уряді вже активно займаються цим питанням.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що представники Міністерства соціальної політики пояснили, як саме розраховують субсидії на комунальні послуги. З’явилися подробиці.

Також повідомлялося, що в Україні з 1 березня розпочали індексацію пенсій. Представники ПФУ розповіли, які підвищення отримали пенсіонери.

Крім того, вже скоро в Україні почнуть працювати електроні трудові книжки. Тепер громадянам пояснили, як саме буде працювати така система, а також – що робити з документами старого зразка.