Депутати хочуть значно підвищити виплати пенсіонерам

Такий законопроєкт з’явився на офіційному порталі Верховної Ради України. Зазначається, що наразі мінімальна пенсія дорівнює одному прожитковому мінімуму для непрацездатних громадян. Проте до цього показника є чимало питань. Через це народні обранці пропонують підвищити рівень міні малки до двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.

Пенсіонери в Україні. Фото: Стіна
Пенсіонери в Україні. Фото: Стіна

Варто зазначити, що це буде стосуватися громадян зі страховим стажем 30-35 років. Якщо ж такі зміни ухвалять, то з початку 2022 року в Україні мінімальна пенсія для таких громадян буде становити 3 868 гривень. Доречі, наразі цей показник дорівнює 1 934 гривням. Крім того, якщо припустити, що такі зміни все ж таки відбудуться, то виплати у громадян, які старше за 65 років, можуть дорівнювати приблизно 4 500 гривень. Причому такий мінімум хочуть прив’язати до виплат громадянам, які втратили годувальника.

Однак є одне «але». Справа в тому, що в пояснювальній записці народні обранці вказали, що цей законопроєкт буде потребувати додаткових коштів з Державного бюджету на 2022 рік. При цьому остаточну суму планують розглянути вже при його плануванні. Це значить, що є великий ризик того, що навіть якщо депутати підтримають цей законопроєкт, коштів в держави на таке підвищення виплат просто не знайдеться.

Варто зазначити, що на даний момент все одно є реформа, яка точно чекає пенсіонерів. Мова йде про накопичувальну систему, яку вже розробляють в уряді. За словами міністра соціальної політики Марини Лазебної, при такій реформі, коли українці будуть і самостійно відкладати на старість, можна буде підійняти середній розмір виплат приблизно до 7 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в ПФУ розповіли громадянам, як можна отримати довідки про зарплатню чи страховий стаж, не виходячи з дому. Важлива інформація для українців.

Також повідомлялося, що в парламенті пропонують урізати розмір субсидій. Проте це депутати хочуть компенсувати поверненням громадянам частини податків. Стало відомо, кого це торкнеться.

Крім того, в Міністерстві соціальної політики пояснили, через що малозабезпеченим родинам можуть відмовити в наданні субсидій. Стало відомо, що будуть перевіряти.