Мін'юст нагадав правила розподілу спадщини

Міністерство юстиції України розповіло деталі розподілу спадщини, які проводяться згідно з законодавством України. Корисну інформацію міністерство опублікувало у Facebook.

Документи. Фото: скріншот YouTube-відео
Документи. Фото: скріншот YouTube-відео

Згідно з законодавством, кожен зі спадкоємців має рівні частки спадщини. Винятком може слугувати випадок, якщо склала заповіт та особисто розподілила спадщину між спадкоємцями.

Своєю чергою, спадкоємці можуть домовитися між собою в усній формі, якщо домовленість не стосується рухомого майна або ж підтвердити нотаріально свою угоду.

Нотаріально посвідчений договір потрібен у тому випадку, коли справа йде про нерухоме майно або транспортний засіб чи у разі необхідності зміни розмір частки у спадщині когось зі спадкоємців.

Спадкоємці можуть поділити майно двома шляхами:

  • Скласти договір стосовно зміни розміру частки спадщини. Тобто, одна людина може успадкувати 1/3 частку, а інший - 2/3 частки;
  • Договір про поділ спадщини, наприклад один зі спадкоємців отримає квартиру, інший - будинок.

Якщо ж є заповіт, тоді поділ спадщини не може бути посвідчений договором. У документі заповідач міг конкретно вказати, як розподілити після смерті своє майно між спадкоємцями. Тобто при заповіті кожен з них стає власником конкретного майна.

У більшості випадків спадкоємці ділять спадщину на частки у спадковій масі, яка належить їм згідно з законодавством. Тобто спадкоємцю повинні віддати майно, що відповідає його вартості в спадковій частці.

Усіх спадкоємців поділяють на групи за черговістю. До першої черги відносять чоловіка або дружину з подружжя, що пережив померлого, дітей, включно й усиновлених, батьків померлого та дітей, що народилися після смерті спадкодавця.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що в Мін'юсті українцям повідомили, чи мають право за комунальні борги виселяти з квартири чи будинку.

Також ми писали, що в Україні здорожчали ритуальні послуги, Мінрегіон повідомив, у скільки обійдеться поховання та як змінилися ціни за останні роки.

Нагадуємо, що до 1 липня українцям повинні прислати квитанції про сплату податку за нерухомість. Стосується це тих громадян, які проживають або володіють нерухомістю, що перевищує квадратні метри, за "зайву" площу треба платити податок.

Популярные новости сейчас

5,1 млрд гривен: в Пенсионном фонде обратились с важным заявлением – на кону выплаты украинцев

Сильные порывы ветра и пронзающий холод: 6 октября погода подпортит украинцам настроение, прогноз Диденко

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Показать еще