Як скористатися сервісом

Життя не стоїть на місці та сучасні технології дають нові можливості. Зараз можна через інтернет отримати будь-які послуги. У Пенсійному фонді повідомили в Facebook про можливість автоматичного призначення пенсій. З'явилася проста інструкція, треба виконати 5 кроків і після цього українець стає пенсіонером.

Пенсіонери. Фото: скріншот YouTube-відео
Пенсіонери. Фото: скріншот YouTube-відео

З квітня 2021 року в Україні діють нові вимоги для того, щоб отримати пенсію. Тепер чоловіки та жінки можуть оформити виплати при досягненні 60-річного віку та мати не менше 28 років страхового стажу.

Пенсійний фонд нагадав про існування сервісу з автоматичного призначення пенсії, який буде дуже актуальним у наш час, коли в Україні пандемія коронавірусної інфекції.

Щоб не втрачати час, українцям нагадали про можливість завчасно подати документи на призначення пенсії.

Зробити це зможе кожний, виконавши 5 кроків. Для осіб, що ще не є пенсіонерами потрібно:

  • Пройти авторизацію на вебпорталі Пенсійного фонду. Зробити це можна з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
  • Заповнити анкету з заявою на призначення допомоги. В ній треба вказати персональну інформацію, а також обрати спосіб виплати призначеної пенсії та вид пенсійного посвідчення;
  • Додати скановані копії документів. Є обов'язковий перелік, а також можна переслати й ті, які людина вважає необхідними для того, щоб підтвердити право на пільги та доплати;
  • Підписати заяву за допомогою КЕП;
  • Відправити анкету до Пенсійного фонду.

Коли людина досягне віку, що надає право на вихід на заслужений відпочинок, його повинні проінформувати за допомогою СМС-повідомлення або надіслати інформацію в особистий кабінет на сайті Пенсійного Фонду.

Там буде вказано про те, що особі призначена пенсія, з якої дати та який розмір грошової виплати вона буде отримувати щомісячно.

Тобто особисто до Пенсійного фонду не треба звертатися, а подати заявку можна й з дому. Повідомляється, зо станом на 13 квітня вже було подано 80,3 тисячі анкет-заяв, з яких опрацьовано 98,8%.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що Мінсоцполітики нагадало про зміни у виплаті пенсій з осені.

Також ми писали, що стало відомо, у кого після підвищення пенсій додалося 9 тисяч грн, а в кого зростання склало лише 70 грн.

Нагадуємо, що деяким пенсіонерам та українцям у травні Уряд виплатить грошову допомогу.

Популярные новости сейчас

5,1 млрд гривен: в Пенсионном фонде обратились с важным заявлением – на кону выплаты украинцев

Сильные порывы ветра и пронзающий холод: 6 октября погода подпортит украинцам настроение, прогноз Диденко

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Показать еще