Що сьогодні під забороною та чим цей день запам'ятався в історії

У п'ятницю, 16 квітня відзначається Нікітін день, названий так на честь преподобного Микити Сповідника. Він також є святом рибалок, і навіть в цей час деякі любителі риболовлі кидають у воду хліб, а також виливають соняшникову олію або вино, розповідає Уніан.

У всьому світі сьогодні святкується День голосу і День Чарлі Чапліна. В Угорщині відзначається День пам'яті жертв Голокосту, в Болгарії - День конституції, у Вірменії - День працівників поліції, в Сполучених Штатах - День побажань для системи охорони здоров'я, День грибів, День бібліотекаря і День піжами на роботі.

Народні прикмети та що заборонено 16 квітня

  • Чути довгий грім - в найближчі кілька днів буде негода;
  • Піде дощ - варто чекати хмарну і пізню весну.

У цей день не слід займатися вирішенням будь-яких фінансових питань, а також брати в борг гроші та планувати великих придбань. Не рекомендується шити або вишивати, оскільки зір може погіршитися.

Чим цей день запам'ятався в історії

16 квітня 1705 королева Англії Анна справила знаменитого вченого Ісаака Ньютона в лицарі. У 1863 році у Франції спустили на воду найбільший підводний човен XIX століття "Plongeur" ​​("Пірнальник"). У 1871 році Берлін офіційно став столицею Німеччини. У 1889 році в Одесі відбулося відкриття пам'ятника Пушкіну.

У 1912 році Гаррієт Куімбі, громадянка Сполучених Штатів перелетіла через Ла-Манш на літаку і стала першою жінкою, яка здійснила це. У 1943 році швейцарський хімік Альберт Хофманн виявив психотропні властивості ЛСД. У 1964 році Джеральдіна Мок, льотчиця з США здійснила посадку в Західній Німеччині після того, як стала першою жінкою, яка здійснила політ навколо земної кулі.

Сьогодні іменини відзначають Феодосій і Микита.

Нагадаємо, що українцям слід готуватися до чергових похолодання, дощів і навіть заморозків. Окрім цього, погода на Великдень, який у нинішньому році будуть відзначати 2 травня, здивує кожного.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що вперше за багато років православне свято Великдень випадає аж на травень, а не на квітень. Стало відомо, скільки будуть відпочивати українці.

Крім того, нинішня весна з морозами та мокрим снігом дивує українців. Відомий синоптик розповів, коли нарешті в нашу країну прийде довгоочікуване тепло.