З якими проблемами можуть зіштовхнутися субсидіанти та пільговики

На даний час в Україні зареєстровано приблизно 3 млн домогосподарств, що отримують субсидії та пільги. З початку запровадження субсидій їх виплачувати тільки у безготівковій формі, але згодом деяким громадянам давали у грошовій формі, але у 2020 році ці правила змінили й у людей почалися проблеми. Один з пенсіонерів звернувся до редакції газети "На пенсії", щоб зрозуміти, чому йому не перераховують монетизовану субсидію та куди можна звернутися зі скаргою.

Комунальні квитанції. Фото: скріншот YouTube-відео
Комунальні квитанції. Фото: скріншот YouTube-відео

82-річний пенсіонер з Одеської області розповів, що він отримує 50% пільгу на оплату комунальних послуг як ветеран військової служби. До 2019 року проблем з заборгованістю за комунальні послуги у пенсіонера не було, а після жовтня 2019 року механізм змінили.

Раніше за пенсіонера розраховували вартість комунальних послуг постачальники та відділення соціального захисту. Потім пенсіонерам дали можливість отримувати субсидію готівкою або ж на персональний рахунок "Ощадбанку".

Пенсіонер вибрав останній спосіб, бо сподівався, що й далі за нього будуть розмір субсидії розраховувати на усі комунальні послуги.

До слова, раніше так і було, але після вступу нових правил субсидію стали розподіляти по пріоритетності.

Наприклад, розмір субсидії становить 1500 грн, якими потрібно сплатити рахунки за спожиті послуги газу, електроенергії, води, опалення, вивезення мусору і т.д.

Раніше ці гроші розподілили на усі комунальні послуги, але зараз у першу чергу сплачують послуги компаніям за опалення. Тому, якщо сума складає за використані послуги газу у зимовий період 1500 грн, тоді їх перерахують тільки газопостачальній компанії, а інші рахунки залишаються неоплаченими й почне збиратися заборгованість.

Крім того, якщо домогосподарство витратило послугу на більшу суму, тоді також буде борг.

Так і сталося у випадку пенсіонера, компанії вимагають тепер погашення суми, а пенсіонер весь час сподівався на субсидію. Своєю чергою, користувач тільки платив обов'язковий платіж та думав, що не має ніяких заборгованостей.

Тому пенсіонеру порадили звернутися у відділення "Ощадбанку", адже особистий рахунок на субсидію відкритий там. Спеціалісти зможуть показати, як сталося, що був накопичений борг.

Стаття. Фото: газета На пенсії

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що Пенсійному Фонду хочуть передати функції Соціального фонду страхування.

Популярные новости сейчас

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Никакой жары и осадков: синоптики рассказали, какой будет погода в Украине 25 июля

Молодая жена Виктора Павлика кардинально изменилась: трендовая стрижка ей к лицу

Показать еще

Також ми писали, що стало відомо, які послуги надає ЦНАП, повний перелік.

Нагадуємо, що Мін'юст нагадав, які наслідки чекають боржників за комунальні послуги.