Відпустку по догляду за дитиною можуть не зарахувати до стажу

З кожним роком вимоги до стажу в Україні збільшуються. У 2028 році вже треба мати 35 років стажу, щоб у 60 років претендувати на пенсію. Крім того, раніше жінки могли вийти на заслужений відпочинок не у 60 років, як це вже діє з 1 квітня, а набагато раніше. Це все призводить до того, що українці рахують кожні роки стажу. Однак, жінкам можуть не зарахувати відпустку по догляду за дитиною до стажу, Пенсійний кур'єр пояснив у Facebook, кому це загрожує.

Люди. Фото: скріншот Youtube-відео
Люди. Фото: скріншот Youtube-відео

Українка зіштовхнулася з такою проблемою та вирішила дізнатися, у чому ж справа. У неї дитина народилася у 2011 році, а у декретній відпустці жінка знаходилася з 2011 по 2014 роки.

У Пенсійному фонді їй повідомили, що відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами, а також трирічний період за доглядом за дитиною не буде доданий до стажу.

У відділенні соціального захисту за місцем проживання цю інформацію теж підтвердили, але чому так сталося жінка хоче з'ясувати.

Їй повідомили, що у 2011 році нею була подана заява на призначення допомоги при народженні дитини, яку було схвалено. Також жінці було запропоновано оформити допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

За цією допомогою жінка не зверталась протягом 2011-2014 року, тому не біло правових підстав для нарахування за цей період ЄСВ на обов'язкове пенсійне страхування.

Крім цього, згідно з законодавством, жінки до липня 2013 року, що перебували у зв'язку з вагітністю та пологами та отримували допомогу, не підлягали загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Тільки починаючи з 1 липня 2013 року відпустку по огляду за дитиною почали зараховувати до стажу.

Іншими словами, жінка подала тільки заяву на виплату одноразової допомоги при народженні дитини. При цьому вона могла, але не оформила допомогу по догляду за дитиною до 3-х років, що стало її основною помилкою. Тому, період декретної відпустки з 2011 по 2014 не буде включений до страхового стажу жінки.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що з квітня змінилися правила ведення вагітності та пологів, що треба знати майбутнім матусям.

Також ми писали, що Верховна Рада підтримала рішення закуповувати "пакунки малюка" через систему Prozorro.

Нагадуємо, що Володимир Зеленський розповів про введення в Україні "економічного" паспорту, що він дасть юним українцям.

Популярные новости сейчас

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Никакой жары и осадков: синоптики рассказали, какой будет погода в Украине 25 июля

Молодая жена Виктора Павлика кардинально изменилась: трендовая стрижка ей к лицу

Показать еще