В Україні здорожчає тариф на воду

Не дивлячись на пандемію коронавірусної інфекції, тарифи на комунальні послуги в Україні підвищили. За новими тарифами треба платити як за газ, так і за електроенергію. Поки тариф на газ вдається стримувати, але поки невідомо, яким же він буде у річному тарифі з травня. Також чиновники заговорили й про підвищення тарифу на воду. Деталі розповідає експерт YouTube-каналу Народна думка.

Тариф на воду. Фото: скріншот YouTube-відео
Тариф на воду. Фото: скріншот YouTube-відео

До дня води в Україні відбувся круглий стіл, де й було обговорено проблеми забруднення води, її кількості та також підійматися питання вартості водопостачання для населення.

Одна з сучасних проблем, це те, вода стала глибше. Щоб не закінчилися запаси, треба бурлити нові свердловини. На це треба більші затрати, як електроенергія та покупка нового обладнання.

Тому через цю проблему тариф на водопостачання в Україні можуть підняти. Коли це може статися - експерт вважає, що, можливо, після закінчення опалювального сезону.

Він нагадав про рішення Уряду, що поки триває опалювальний сезон - тарифи на комунальні послуги для населення підвищуватися не будуть.

Однак, чим ближче 15 квітня - офіційне завершення опалювального сезону, тим частіше починають говорити про необхідність підвищення тарифів.

Член НКРЕКП Ольга Бабій заявила, що в Україні тариф удвічі менший, ніж у Європі. Звичайно, що доходи українців значно менші, ніж у жителів європейських країн.

За словами експерта, тариф може за його прогнозами зрости на 30-40%. Відбутися підвищення може вже у кінці квітня або ж на початку травня. У будь-якому випадку, НКРЕКП публікує нові тарифи, якщо вважає підвищення необхідним з вказаною граничною ціною. Тому, новину про зростання ціни на водопостачання слід очікувати саме від цього відомства.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що українці вже готуються до великодніх свят. Як й кожного року, чим ближче свято, тим стрімкіше ростуть ціни. Скільки треба витратити, щоб зібрати великодній кошик.

Також ми писали, що стало відомо, коли та як може змінитися тариф на електроенергію для населення.

Нагадуємо, що українці сплачують газовий податок, скільки він складає та як впливає на гаманці українців.

Популярные новости сейчас

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Никакой жары и осадков: синоптики рассказали, какой будет погода в Украине 25 июля

Молодая жена Виктора Павлика кардинально изменилась: трендовая стрижка ей к лицу

Показать еще