Про перерахунок виплат пенсіонерам, що продовжують працювати

Саме цій категорії громадян Пенсійний фонд у квітні повинен провести перерахунок. Вказано на сторінці "Пенсійного кур'єра" у Facebook, що 2021 рік не буде винятком, але умови виплати дещо зміняться.

Гаманець. Фото: скріншот YouTube-відео
Гаманець. Фото: скріншот YouTube-відео

Повідомляється, що вперше перерахунок пенсій особам, що продовжують працювати після виходу на заслужений відпочинок провели у 2018 році.

Таким громадянам кожні 2 роки проводять перерахунок, враховуючи новий набутий стаж. Згідно з правилами, пенсіонерам за цей період необхідно отримати 24 додаткові страхові місяці. Тобто це значить, що за особу кожного місяця повинні сплачувати внески та податки.

Однак, перерахунок проведуть і тим, в кого не буде 24 місяців стажу. Тобто згідно з чинним законодавством, перерахунок треба проводити усім особам, що після виходу на пенсію продовжують працювати кожні 2 роки.

Тих громадян, що вийшли на пенсію у 2019-2020 роках поки що перерахунок виплат не буде стосуватися.

Хоча перерахунок Пенсійний фонд обіцяє провести з 1 квітня, громадяни можуть отримати доплату пізніше.

Виявилось, що з 1 січня поточного року набрали чинності зміни до закону про збір та облік ЄСВ. Раніше відомості підприємці подавали щомісяця, а тепер змінилися строки.

У Податковому кодексі України внесено зміни до податкової звітності. Українцям тепер можна їх надати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного кварталу.

Це означає, що до 1 квітня поточного року у Реєстрі можуть бути поки що не внесені дані за січень-лютий 2021 року. Отже, поки цих відомостей не подадуть та вони не обновляться у Реєстрі, перерахунок таким пенсіонерам не буде автоматично проведений. Але все одно, доплату громадяни отримають за додатковий стаж, просто вона надійде пізніше.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що пенсіонери також регулярно проходять перевірки та нерідко знаходяться порушники, за що можуть зняти виплати.

Також ми писали, що не усі пенсіонери незабаром зможуть отримувати пенсію через "Укрпошту", що задумав Уряд.

Популярные новости сейчас

Киев и область содрогнулись от взрывов: первые подробности

Украинцы меньше будут сидеть без света: в ДТЭК сообщили хорошие новости

Почти 4300 грн в одни руки: украинцы могут оформить новую кеш-помощь

Не теряйте времени: пенсионеры могут подать заявление на перерасчет стажа и увеличение выплат - как это сделать

Показать еще

Нагадуємо, що українцям пояснили, які роки враховують як соціальний стаж та чому при довгому трудовому стажі не усі зможуть вийти на пенсію.