Як працюватиме накопичувальна пенсійна система

Після довгих років обговорень важливості введення накопичувальної пенсійної системи в українців може уже з 2022 року з'явитися можливість подбати про свою старість самотужки. Мінсоцполітики пропонує її запровадити в Україні та розповідає, як буде працювати система.

Банкноти у 1000 гривень. Фото: скріншот YouTube-відео
Банкноти у 1000 гривень. Фото: скріншот YouTube-відео

На даний час розмір пенсії залежить від того, скільки українців офіційно працює та який розмір внесків сплачується. Тобто солідарна пенсійна система полягає у тому, що працевлаштовані громадяни повністю забезпечують пенсіонерів.

Вже давно це не так, тому гроші ще додає держава з бюджету, щоб їх вистачило усім пенсіонерам. Тобто вже зараз ситуація з кількістю працевлаштованого населення та пенсіонерів досить непроста. Тому й виникла необхідність терміново вводити накопичувальну пенсійну систему.

Частину тих сплачених особою внесків будуть автоматично відкладати на її особистий рахунок. Якщо терміново будуть потрібні гроші, наприклад, на лікування, їх можна буде зняти. Також накопичені кошти можна буде передати у спадок.

Українцям пропонується щомісячно відкладати 2% від своєї зарплати, ще стільки ж за особу сплачуватиме роботодавець. Ці проценти будуть забирати з податків, що він сплачує. Однак, в майбутньому ці проценти треба збільшувати для забезпечення гідного життя на пенсії.

Гроші, що відкладатиме українець, не будуть просто лежати, а вкладатимуться в економіку України. Тобто кожен українець стане інвестором своєї країни та отримуватиме з цього дохід.

Людина самостійно обиратиме собі накопичувальний фонд. Якщо українець не визначиться у відведений строк, то йому Уряд встановить фон "за замовчуванням". Усі подібні організації будуть працювати на однакових умовах, тому людина нічого не втрачатиме.

Від того, скільки людина додатково накопичить до виходу на пенсію, виплата згідно з солідарною системою не змінюватиметься. Крім того, за бажанням можна відтермінувати виплату накопичувальної пенсії. Також передбачена можливість зняти гроші, за один раз у випадку, якщо коштів накопичилося мало.

Накопичувальна пенсія. Фото: Мінсоцполітики

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що як оформити допомогу на час карантину у розмірі 8000 грн та перелік КВЕДів, що можуть розраховувати на виплати.

Також ми писали, що з осені пенсії в Україні будуть видавати за новими правилами, що треба знати пенсіонерам.

Нагадуємо, що стало відомо, кого з пенсіонерів можуть змусити повернути кошти та з яких причин.

Популярные новости сейчас

5,1 млрд гривен: в Пенсионном фонде обратились с важным заявлением – на кону выплаты украинцев

Сильные порывы ветра и пронзающий холод: 6 октября погода подпортит украинцам настроение, прогноз Диденко

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Показать еще