Як зміниться тариф на електроенергію для українців?

Уряд змінив тариф на електроенергію для українців з початку 2021 року та встановив єдину ціну у 1,68 грн за кВт-год. Однак, у цьому році це буде не перше підвищення. Народні депутати зареєстрували у Верховній Раді постанову №5320.

Освітлення. Фото: скріншот YouTube-відео
Освітлення. Фото: скріншот YouTube-відео

У документі депутати від "Слуги народу" пропонують встановити пільги у розмірі 30% на усю спожиту електроенергію обсягом до 500 кВт-год на місяць. Однак, таку пільгу зможуть отримати тільки особи, що проживають у 30-кілометровій зоні від атомної електростанції.

Автори згадують статтю 12 закону, у якому прописана така можливість. До слова, Кабмін видав постанову у грудні 2020 року про скасування пільгового тарифу та введення єдиної ціни на електроенергії.

У документі все ж йдеться про необхідність повернути пільговий тариф, але тільки вказаній категорії громадян.

Вказано, зо внаслідок рішення Кабміну українці, що проживають електроенергію недалеко від атомних станцій, не тільки лишилися пільги, для них тариф підвищився у 2,76 раза.

Автори вказують, що таке стрімке підвищення не тільки вплине на платоспроможність громадян, а й може призвести до їх зубожіння, особливо якщо це соціально-незахищені громадяни.

Крім цього, у пояснювальній записці, посилаючись на статтю 12, автори документу вказали, що нове рішення Уряду порушує принципи юридичної визначеності. Тобто у законі згадується про пільгу, але підзаконний нормативно-правовий акт не визнає її існування.

Також вказано, що ліміт у 500 кВт-год на думку авторів складає середній рівень споживання ресурсу домогосподарством. Однак, це визначення не зовсім зрозуміле, чи справа йде про середнє споживання по Україні чи у таких місцевостях.

Тобто народні депутати, подавши законопроєкт, хочуть, щоб у Постанову Кабміну № 483 від 2019 року був внесений пункт про 30% пільгу для жителів 30-кілометрової зони атомних електростанцій. Автори дають місяць на виконання цієї вимоги.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що експерт припустив, на скільки та коли Уряд може підвищити тариф на електроенергію.

Також ми писали, що у Мінсоцполітики розповіли чи фінансування весняної субсидії українцям.

Нагадуємо, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів про ціну на електроенергію на квітень та повідомив, чи ще довго такою буде ціна.

Популярные новости сейчас

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Никакой жары и осадков: синоптики рассказали, какой будет погода в Украине 25 июля

Молодая жена Виктора Павлика кардинально изменилась: трендовая стрижка ей к лицу

Показать еще