Стало відомо, скільки доведеться витратити коштів на Великдень

Під Великдень вартість на популярні продукти частіше за все зростає. Так само буде і цього року. Тепер експерти розповіли, скільки коштів доведеться витратити на свято в 2021, передає інформаційний портал «Обозреватель».

Паска. Фото: YouTube, скрін
Паска. Фото: YouTube, скрін

Які причини

Можна подумати про те, що вартість підіймають на товари через попит на фоні свят, однак насправді це не зовсім правда. Справа в тому, що вартість продуктів та сировини змінилася у всьому світі ще в 2020 році через зміни вартості нафти та неврожай, пояснив економічний експерт Борис Кушнір. Наразі можна сказати, що пшениця може бути вищою в ціні на 60 відсотків, а соняшник – на 120 відсотків. Якщо ж казати про зростання цін на соняшник, то тут логічно, що вартість підійметься і в олії, і в інших продуктів.

Той факт, що нафта стала дорожче збільшує витрати на транспорт. Вартість електроносіїв збільшує цінник на комунальні послуги. В результаті зміняться цінники на міндобрив, зернових, комбікормів.Все це вплине на яйця, вироби з борошна, м’ясо і інші продукти, пояснив спеціаліст.

Данні НБУ

В Національному банку України пояснили, що є тенденція на зростання ціни овочів, продукції з борошна, цукру, м’яса, молока тощо. Так, сирі продукти харчування можуть подорожчати на 9,7 відсотків, а оброблені продовольчі товари – на 7,2 відсотки. Крім того, варто зазначити, що в Україні зросла мінімальна заробітна плата – справа в тому, що цей показник теж враховують в собівартість.

У скільки обійдеться кошик на Великодень цього року (ціни приблизні):

  • Паска – 124 гривні за 1 кілограм;
  • Копчена ковбаса – 194 гривні за 0,5 кілограму;
  • Буженина – 115 гривень за 0,5 кілограму;
  • Сало – 65 гривень за 0,5 кілограму;
  • Твердий сир – 118 гривень за 0,5 кілограму;
  • Масло вершкове – 105 гривень за 0,5 кілограму;
  • Кисломолочний сир – 76 гривень за 0,5 кілограму;
  • Курячі яйця – 39 гривень за 10 штук;
  • Загальні витрати – приблизно 850 гривень.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що стало відомо про тарифи на комунальні послуги на квітень. З’явилася інформація про те, скільки будемо платити.

Також повідомлялося, що в уряді ухвалили рішення стосовно парковок. Стало відомо, що зміниться для водіїв та як будемо платити за послугу.

Крім того, в Ощадбанку на аукціоні з’явилися б/у автомобілі. Українцям розповіли, які моделі авто та за скільки можна буде придбати.