Розшириться список пільг

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що незабаром відбудеться сесія Київської міської ради, де розглянуть питання розширення списку пільг. Зараз столиця України знаходиться у "червоній зоні", що означає введення жорстких обмежень. Про те, хто зможе скористатися пільгами, повідомляє пресслужба Київської міської ради.

Люди. Фото: скріншот Youtube-відео
Люди. Фото: скріншот Youtube-відео

Кличко зазначив, що влада Києва розуміє, як вплинуть суворі обмеження на бізнес та на економіку міста. Нещодавно Верховна Рада підтримала рішення Кабміну та ініціативу президента України щодо виділення з держави матеріальної допомоги підприємцям та найманим робітникам у розмірі 8000 грн.

Однак, Кабмін заявив, що й місцева влада тих регіонів, що потраплять у "червону зону" повинна також надати підтримку бізнесу.

Тому, Віталій Кличко під час брифінгу розповів, чим же у цей складний час вона допомагатиме підприємцям.

Мер Києва нагадав, що ще рік тому тільки на початку пандемії влада Києва надала пільги та преференції бізнесу. тепер же буде розглянуте питання щодо розширення цього списку.

На найближчій сесії Київради відбудеться голосування щодо:

  • Зменшити пайову участь з чинних 50% до 1 гривні. Це стосується осіб, що мають на утриманні об'єкти благоустрою, а також є власниками закладів громадського харчування;
  • Збільшиться розмір надання кредиту для малого та середнього бізнесу. Пропонується компенсувати не тільки відсотки по кредиту, а й по "кредитним лініям". Збільшиться перелік суб'єктів малого та середнього бізнесу, що зможуть отримувати компенсації. Планується приєднати до співробітництва більше банків;
  • Зменшиться ціна на розміщення реклами на комунальному транспорті та на засобах зовнішньої реклами на 50%.

Крім цього, з понеділка, 5 квітня допоки не будуть зняті суворі обмеження власники автомобілів у столиці не будуть сплачувати за паркування на майданчиках, що належать КП "Київтранспарксервіс".

Кличко додав, що хоч від цих пільг, що Київська рада може запровадити для бізнесу та киян не буде поступати частина коштів до бюджету, але спільними зусиллями потрібно подолати пандемію.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що з 5 квітня змінює роботу столичний метрополітен, хто зможе потрапити.

Також ми писали, що в Києві можуть ввести комендантську годину на час локдауну.

Нагадуємо, що у Києві заборонили проводити продовольчі ярмарки з 1 по 12 квітня.