Нові правила вступають вже на цьому тижні

У зв'язку з розповсюдженням коронавірусної інфекції, Польща змінює правила перетину кордону з вівторка, 30 березня. Тобто нові правила вже почали діяти, що обов'язково треба знати українцям, повідомляє yavp.pl.

Українсько-польский кордон. Фото: скріншот YouTube-відео
Українсько-польский кордон. Фото: скріншот YouTube-відео

Віцеміністр інфраструктури Польщі Марчін Горала напередодні як почали діяти нові правила перетину кордону в понеділок, 29 березня повідомив про нові правила для приїжджих.

Вказано, що нові правила перетину кордону стосуються не тільки громадян, що приїхали до Польщі не з країн Євросоюзу, тобто українців, а й тих, хто приїде з Шенгенської зони.

Крім того, правила повинні будуть виконувати усі приїжджі, незалежно від того, чим вони добиралися до Польщі: літаком, на особистому автомобілі чи автобусом.

Для громадян, що прибули не з країн Євросоюзу, тобто для українців тепер діють такі правила:

  • Обов'язкове проходження карантину протягом 10 днів;
  • Тест на COVID-19, зроблений до приїзду до Польщі з негативним результатом не буде означати, що карантин можна не проходити;
  • Після того, як спливе 10-дений карантин, людині знов зроблять тест і якщо він знов покаже негативний результат, тільки у такому випадку особі дозволять приступити до роботи, навчання та таке інше.

Для ж громадян з Шенгенської зони ввели наступні вимоги:

  • У кожного повинен бути негативний тест на коронавірус - ПЛР чи антигенний. Його потрібно зробити не пізніше за 48 годин до перетину кордону з Польщею;
  • Якщо тест негативний, громадянам не буде потрібно проходити карантин.

Однак, винятки становлять студенти, та водії-далекобійники. З 27 березня по 9 квітня в Польщі діють жорсткіші карантинні обмеження. До слова, скоро в країні Великодня свята, однак Уряд закликає громадян не контактувати з людьми, а відмітити свято вдома.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що киянам пригрозили зачинити школи та садочки, а також призупинити роботу транспорту, оскільки не всі громадяни дотримуються карантинних обмежень.

Також ми писали, що Володимир Зеленський звернувся до народу та повідомив про нові зміни через пандемію коронавірусної інфекції.

Нагадуємо, що Марина Лазебна розповіла, чи постраждають виплати через введення карантину, чого очікувати пенсіонерам та іншим пільговикам.