В Україні змінюються умови виходу громадян на заслужений відпочинок

Про це йдеться в Законі «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування». Так, вже в квітні пенсійний вік в Україні буде змінений. Стосується це жінок: вже після 1 квітня вони зможуть виходити на заслужений відпочинок в 60 років. Однак, варто зазначити, що є виключення.

Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін
Пенсіонери в Україні. Фото: YouTube, скрін

Варто зазначити, що такі зміни ухвалювалися ще в 2011 році. З того часу кожні півроку поступово зростав пенсійний вік для жінок в нашій державі. Тож зміни, які стануться вже в квітні цього року, це тільки останній етап такої реформи. Тепер жінки та чоловіки виходитимуть на заслужений відпочинок однаково – в 60 років. Тобто, по суті, показники для чоловіків та жінок тепер в нашій країні нарівні.

Проте вийти на заслужений відпочинок у віці 59 років та 6 місяців деякі українки ще зможуть. Це стосується тих громадянок, які народилися з жовтня 1960 року по кінець березня 1961 року. Вже ті жінки, які народилися після 1 квітня 1960 року, матимуть виходити на заслужений відпочинок тільки після 60 років.

При цьому варто зазначити, що поступово зростає і вимога до страхового стажу. Так, наразі оформити виплати в ПФУ можуть громадяни, яким вже виповнилося 60 років, та мають не менше 28 років стажу. Причому реформа продовжується і вимога буде зростати щороку. Останній етап – в 2028 році: тоді українці не зможуть вийти на пенсію в 60 років, якщо в них буде менше ніж 35 років страхового стажу. Раніше експерти зазначали, що такі підвищенні вимоги можуть стати мотивацією для тих, хто працює без офіційного оформлення, адже в такому випадку страховий стаж не рахується.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні вже скоро будуть змінювати прожитковий мінімум. Стало відомо, як це вплине на розмір виплат, враховуючи і соціальну допомогу від держави.

Також повідомлялося, що українцям пояснили, чому варто отримувати пільги саме готівкою. Стало відомо, чим така форма отримання пільг вигідніша для громадян.

Крім того, українцям розповіли, за що представники ПФУ можуть відібрати виплати у громадян. Стало відомо, які порушення частіше за все зустрічаються.