Стало відомо, як треба записуватися на вакцинацію від коронавіруса

В Україні вже повним ходом йде процес вакцинації, однак більшість населення просто не знає, як можна записатися в чергу, передає інформаційний портал РБК-Україна. Тепер українцям пояснили, як можна отримати щеплення.

Вакцинація. Фото: YouTube, скрин
Вакцинація. Фото: YouTube, скрин

Зареєструватися можна і простим способом – за допомогою телефону. Треба зателефонували на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я. Зробити це можна за номером 0 800 60 20 19.

Крім того, можна просто заповнити Google-форму. Загалом це стосується блогерів чи інших відомих людей. Представників таких недійних професій просять популяризувати вакцинацію. Записатися через Google-форму дуже просто: в анкеті варто написати своє ім’я/прізвище/по-батькові, місто проживання, в якій лікарні є декларація з лікарем. Також варто написати, чому вас треба вважати лідером думок, та на кінець – залишити номер телефону. В результаті, коли в залишку буде зайва вакцина (коли хтось не прийшов за записом) – з вами зв’яжуться і ви підете на щеплення.

Також встати в чергу можна за допомогою додатку «Дія». Для того щоб це зробити треба:

  • Зареєструватися на diia.gov.ua (або авторизуватися, якщо у вас вже є там профіль);
  • Обрати в меню «послуги»;
  • Натиснути на «запис в лист очікування вакцинації від COVID-19;
  • Зазначити місто, де проживаєте (чи хочете зробити щеплення), можна також зазначити і більш зручні для вас дату та час.

У сімейного лікаря теж можна записатися на щеплення від коронавіруса. Так, один житель Львову розповів, що він просто спитав в свого лікаря, де найближчий кабінет, де роблять щеплення від COVID-19. Потім чоловік пішов туди, залишив свій номер телефону та попросив подзвонити йому, якщо будуть залишкові дози (коли хтось не прийшов за записом). Через деякий час йому зателефонували, і потім – львів’янин зробив собі щеплення абсолютно безкоштовно.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що Кабінет Міністрів змінив деякі правила «червоної» зони карантину. Варто зазначити, що в цю зону наразі входять вісім областей України, а також місто Київ.

Також повідомлялося, що на фоні посилення обмежень в деяких областях в уряді вирішили знову надавати українцям матеріальну допомогу. Стало відомо, хто і скільки грошей отримає.

Крім того, повідомлялося, що дітей можуть відстороняти від занять у школах, якщо в них немає щеплень за віком. Зазначається, що подібне рішення ухвалили представники Вищого суду України.