Що сьогодні під забороною та чим цей день запам'ятався в історії.

У п'ятницю, 26 березня шанується пам'ять Нікіфора-сповідника, який прославився подвигами в ім'я віри та благочестивим життям ще в кінці першого тисячоліття. Після нього залишилося чимало присвячених богослов'ю літературних праць, розповідає Уніан.

Церковный праздник. Фото: скриншот YouTube-видео
Церковный праздник. Фото: скриншот YouTube-видео

Крім того, в Україні сьогодні святкується День Національної гвардії, а в усьому світі - День хворих на епілепсію. У Сполучених Штатах святкується День нуги та День шпинату, в Бангладеш - День незалежності, у В'єтнамі - День молоді, а на Малі - День демократії.

Народні прикмети та заборони 26 березня

  • Якщо ведмідь залишає свій барліг - холодам прийшов кінець і до наступної зими їх не побачимо;
  • Рясно тече березовий сік - влітку буде багато дощів і мало тепла;
  • Сухий і сонячний день - буде багатий на хліб урожай;
  • Тумани віщують безліч опадів влітку.

Існує повір'я, що саме сьогодні ведмеді прокидаються від зимової сплячки, у зв'язку з чим в ліс краще не потикатися. Заборонено завдавати шкоди деревам і рослинам, оскільки можна накликати біду на себе і своїх близьких. Негативним знаком вважається порізатися або поранитися на Нікіфора.

Чим цей день запам'ятався в історії

26 березня 1812 року в результаті землетрусу було зруйновано 90% Каракаса - близько 20 тисяч людей загинули. У 1839 році започатковано щорічну гребну регату в Хенлі-на-Темзі. У 1845 році в Сполучених Штатах отримано патент на медичний пластир. У 1934 році у Великобританії з'явилися іспити на водіння авто. У 1953 році лікар Джонас Едвард Солк з США заявив про позитивний результат випробувань вакцини проти поліомієліту.

Крім того, в 1995 році перші сім європейських країн об'єднала Шенгенська угода про припинення візового прикордонного контролю, а в 1999 році вірус "Меліса" вразив сотні тисяч ПК по всьому світу.

Сьогодні іменини відзначають Христина, Нікіфор, Терентій і Олександр.

Нагадаємо, що українцям слід готуватися до чергових похолодання, дощів і навіть заморозків. Окрім цього, погода на Великдень, який у нинішньому році будуть відзначати 2 травня, здивує кожного.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що вперше за багато років православне свято Великдень випадає аж на травень, а не на квітень. Стало відомо, скільки будуть відпочивати українці.

Крім того, нинішня весна з морозами та мокрим снігом дивує українців. Відомий синоптик розповів, коли нарешті в нашу країну прийде довгоочікуване тепло.