Депутати підготували вже декілька варіантів для податкової амністії

Наразі в парламенті вже більше п’яти таких законопроєктів, а така кількість каже лише про те, що ухвалити ініціативу про нульове декларування буде не так вже й просто. Ситуацію пояснили експерти, передає інформаційний портал Сьогодні.

Гроші. Фото: YouTube, скрін
Гроші. Фото: YouTube, скрін

В чому сенс

Принцип амністії полягає в тому, що у встановлений проміжок часу громадяни можуть внести в декларацію будь-яке майно, і навіть питати не стануть про походження таких грошей. Правда, якщо з того чи іншого майна не сплачувалися податки, то доведеться це зробити (від 2 до 9 відсотків приблизно). Подібна процедура була обіцяна ще в програмі Володимира Зеленського. Тоді казали про те, що українці отримають змогу чесно вести бізнес. Важливо, що процедура торкнеться не тільки олігархів, як думає чимало громадян, а й інших категорій населення.

Кого стосується:

  • Підприємці, які приховували частину свого прибутку;
  • Наймані працівники, які отримували зарплатню готівкою;
  • Громадяни, які підробляють на роботах за кордоном;
  • Самозайняті особи;
  • Ті, хто веде підприємницьку діяльність, але не зареєстровані підприємцем.

Крім того, багато українців вважає, що готівка не підлягає оподаткуванню. Це, звичайно, так. Однак, підкреслюють спеціалісти, краще зберігати гроші в банку. Справа в тому, що в разі, якщо в майбутньому на ті кошти буде щось придбане, то буде потрібно довести свої прибутки. У випадку з банками вони вже перевіряють це.

Адвокат Андрій Шульгін вважає, що все йде до того, що декларувати люди будуть не стільки прибутки, скільки своє майно. На даний момент в Україні немає такого механізму, бо, по суті, сплачують відсотки роботодавці та підприємці. В той же час, наприклад, в Сполучених Штатах під декларування йде все – автомобілі, квартири тощо. Наразі ж в Україні дізнатися про те, що людина не сплачує відсотки державі можна лише тоді, коли громадянин сам в цьому зізнається.

Експерт вважає, що перед тим, як вводити таку амністію, треба боротися з причинами тіньової економіки. Тобто, розібратися з надлишковим фіскальним, регулятивним і адміністративним тиском. Справа в тому, що в разі, якщо такі проблеми залишаться, то з часом кошти просто повернуться в тінь.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що в Україні активно працюють над реформою, яка передбачає введення накопичувальної системи пенсій. В уряді пояснили, чим буде відрізнятися така система від солідарної.

Також повідомлялося, що вже скоро українці повинні будуть сплатити податки за свої додаткові прибутки. Стало відомо, хто підпадає під це правило.

Крім того, в парламенті зареєстрували новий законопроєкт, спрямований на боржників за комунальні послуги. Стало відомо, як держава буде карати тих, хто не сплачує «комуналку».