Українцям пояснили, як правильно довести право на пільги

Згідно з Законом «Про статус ветерана війни та соціальні гарантії для них», учасники бойових дій, а також особи з інвалідністю через участь в бойових діях можуть отримувати пільгу на житлово-комунальні послуги. Знижка надається в розмірі 75 та 100 відсотків відповідно. Однак деякі українці не знають, що робити в разі, якщо ветеран помер, а пільги в родини забирають, повідомляє газета «На пенсії» у випуску №16.

Прийом в держзакладі. Фото: YouTube, скрін
Прийом в держзакладі. Фото: YouTube, скрін

Чи мають родичі померлого ветерана право на пільгу?

Так, родичі дійсно мають право отримати знижку на житлово-комунальні послуги. Правда, сама знижка буде вже менше, ніж в самого ветерана, - приблизно 50 відсотків. Тільки важливо зауважити, що для цього спочатку треба отримати статус родича ветерана війни, а він відбувається не автоматично – тобто треба самостійно звертатися до державних установ.

Хто може отримати статус родича ветерана війни:

  • Утриманець, який отримував пенсію за втратою годувальника;
  • Чоловік/дружина ветерана, у якого/якої більше не було шлюбу;
  • Батьки;
  • Діти, в яких немає власних родин;
  • Діти, в яких є власні родини, однак вони отримали інвалідність ще до досягнення 18-річного віку;
  • Діти, обидва батьків яких або зникли безвісти, або загинули.

Як довести чи отримати статус пільговика?

Варто зазначити, що часто в статусі пільговика можуть відмовити, якщо немає експертного висновку щодо причини смерті ветерана. Тобто, треба довести, що однією з причиною смерті була отримана травма (або поранення) під час військової служби. Для цього потрібно звернутися до військово-лікарської комісію за місцем проживання (або де значився ветеран). З собою варто мати такі документи:

  • Свідоцтво про захворювання ветерана, яке було видано під час звільнення з армії;
  • Довідку про встановлення групи інвалідності;
  • Свідоцтво про смерть родича;
  • Документи, які засвідчать родинні зв’язки (у випадку подружжя – свідоцтво про шлюб).

Стаття в газеті На пенсії

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що представники компанії «Нафтогаз» пояснили, як діє система субсидій в умовах ринку блакитного палива. Стало відомо, що буде з допомогою від держави.

Також повідомлялося, що представники уряду пояснили, за які порушення у громадян можуть вимагати субсидії назад. Так, в разі порушень гроші можуть повернути назад до державного бюджету.

Крім того, в Україні вже монетизували державну допомогу для молодих батьків. Стало відомо, де і як громадяни зможуть забрати свою допомогу після народження дитини.