Для вступу на держслужбу треба буде складати іспит з української мови

Нещодавно в Україні набрав чинності закон про обслуговування клієнтів тільки державною мовою. Також державні службовці повинні виступати виключно державною мовою. Крім цього, для вступу на державну службу будуть вимагати сертифікат про рівень володіння державною мовою. Зразок завдань був опублікований пресслужбою Національної комісії зі стандартів державної мови.

Лекція. Фото: скріншот YouTube-відео
Лекція. Фото: скріншот YouTube-відео

Вже з 16 липня поточного року для того, щоб вступити на державну службу, від кандидатів будуть вимагати надати сертифікат, який підтверджує рівень володіння українською мовою.

Для того, щоб отримати цей сертифікат, треба буде скласти іспит, який проводить Національна комісія зі стандартів державної мови. Така вимога прописана у законі України.

Спеціальна комісія опублікувала зразок зі схожими питаннями, що будуть входити в іспит. Повідомляється, що він складається із двох частин. Проходження такої перевірки потрібно для того, щоб визначити рівень володіння державною мовою майбутніх держслужбовців.

Окрім виконання письмових завдань також в іспиті є й усні роботи. Всього в іспиті на знання української мови три частини: "Культура мови" - 24 завдання, "Читання" - 20 завдань та "Письмо".

В першу чергу, комісія хоче перевірити, як претендент буде вести ділове листування та чи притримується він норм української літературної мови.

Крім цього, претенденти прослухають аудіотекст, а потім напишуть переказ та вкажуть своє ставлення до ситуації.

Останній іспит "Говоріння" покаже, чи вміє претендент спілкуватися державною мовою на різні теми, ніяк не пов'язані з роботою. На виконання іспиту буде відведено 120 хвилин, усний іспит триватиме 20 хвилин. Зразок питань, які можуть бути на іспиті можна завантажити та ознайомитися.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що міністр освіти України Сергій Шкарлет підписав указ, яким звільнив деяких учнів від складання державної атестації.

Також ми писали, що з 20 березня й до 9 квітня в Києві вводиться жорсткий карантин, стало відомо про те, як будуть у цей період працювати школи.

Нагадуємо, що Міносвіти дало поради щодо навчання дітей на території, що потрапила у "червону" чи "помаранчеву" карантинні зони.