Усіх отримувачів пільг та субсидій хочуть внести в єдиний реєстр

Згідно з офіційними даними на початок січня 2021 року в Україні налічується понад 3,1 млн домогосподарств, які отримують субсидію на оплату комунальних послуг. В Міністерстві соціальної політики України підготували наказ, згідно з яким всіх пільговиків внесуть в єдиний реєстр. Проєкт наказу опублікований на сайті Федерації професійних спілок України.

Оформлення субсидії. Фото: скріншот YouTube-відео
Оформлення субсидії. Фото: скріншот YouTube-відео

У наказі Мінсоцполітики встановлена нова форма заяви щодо внесення інформації в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, що мають право на пільги та субсидії. Вказано, що заяву повинні подавати особисто пільговики.

Вказано, що новий документ підготовлений у зв'язку з тим, що у постанову Кабінету міністрів України №1282, прийняту 16 грудня 2020 року були внесені зміни. Вони стосувалися Положення про Єдиний державний реєстр.

До слова, Міністерство фінансів України відзвітувало нещодавно щодо верифікації державних виплат субсидіантам.

Пресслужба відомства вказала, що перевірки стосувалися того, чи правдиву інформацію субсидіанти подавали в деклараціях.

Всього за 2020 рік було перевірено, чи законно українці отримали допомогу на суму в 455 млрд гривень. Вказано, що місцевим органам соцзахисту було подано приблизно 2,5 млн рекомендацій для додаткових перевірок на суму в 1,6 млрд гривень.

Міністерка соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що у лютому середній розмір субсидії склав 1483 гривні. Розмір обов'язкового розміру сплати за комунальні послуги складає 10% від сукупного доходу домогосподарства.

Заява. Фото: fpsu.org.ua

В цьому році у держбюджеті передбачено 36.6 млрд гривень на фінансування субсидій українцям, що на 1,5% менше за показник минулого року.

Популярные новости сейчас

В Украине электронные паспорта приравняют к бумажным: в Кабмине назвали точную дату

Никакой жары и осадков: синоптики рассказали, какой будет погода в Украине 25 июля

Молодая жена Виктора Павлика кардинально изменилась: трендовая стрижка ей к лицу

Показать еще

Пояснювальна записка. Фото: fpsu.org.ua

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що у "Нафтогазі" підрахували, скільки отримувачів субсидії перейшло до них і чи не втратять пільговики виплату при зміні постачальника газу.

Також ми писали, що з травня українці будуть за новими правилами сплачувати за газ.

Нагадуємо, що субсидіантам повідомили, чому у лютому розмір допомоги на оплату комунальних послуг зменшився майже у два рази.